Rumunia za mocna dla Polek

Data publikacji: 10.08.2018 20:06
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
Komentarze

10.08.2018 Kielce. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18. Mecz Polska - Rumunia

Reprezentacja Polski w swoim trzecim meczu podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 przegrała z Rumunią 19:28(10:13). To była pierwsza porażka podopiecznych Agnieszki Truszyńskiej w tej imprezie. Najwięcej bramek dla „biało – czerwonych” zdobyła Gabriela Haric – 9, a dla Rumunek Adina Cace – 7.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęły podopieczne Carmen Amariei. Szybko zdobyły dwie bramki i prowadziły 2:0. Na pierwszą bramkę Polki musiały czekać blisko 5 minut, kiedy to pewnie rzut karny wykonała Katarzyna Cygan. Chwilę później bramkarkę gości pokonała skrzydłowa Nikola Szczepanik i było 2:2. Niestety „biało – czerwone” raziły nieskutecznością. Nie trafiały rozgrywające, ani skrzydłowe, a reprezentacja Rumunii skrupulatnie powiększała przewagę i w 22 minucie było już 5:8. Końcówka pierwszej połowy to była walka bramka za bramkę i po 30 minutach było 10:13.

Początek drugiej odsłony był bardzo zły w wykonaniu Polek. Na pierwszego gola kibice czekali, aż 10 minut. Rumunki w tym czasie odpowiedziały ośmioma trafieniami i do końca spotkania kontrolowały wynik. Jeszcze w 51 minucie podopieczne Agnieszki Truszyńskiej przegrywały 13:25, ale w ostatnich minutach zniwelowały straty do 9 bramek i mecz zakończył się 19:28.

- Starałyśmy się, ale niestety zabrakło skuteczności, a także współpracy w obronie i to była przyczyna porażki. Walczyłyśmy, ale się nie udało. Oczywiście każda porażka nas buduje i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będziemy cieszyć się ze zwycięstwa – powiedziała polska bramkarka Marta Chodakowska.

Najlepszą zawodniczką reprezentacji Polski została wybrana Marta Chodakowska, a w zespole Rumunii Andrea Tarsoaga. Teraz „biało – czerwone mają dzień przerwy. Kolejne spotkanie zagrają w niedzielę o godzinie 18.00 w Hali Legionów z reprezentacją Niemiec. Po trzech seriach spotkań Polki z 4 punktami na koncie zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A, natomiast Niemki z 6 „oczkami” są na miejscu drugim.

RUMUNIA – POLSKA 28:19 (13:10)

RUMUNIA: Chetraru, Ciuca – Balaceanu 1, Cace 7, Coman, Popa 1, Barabas 2, Valcan 1, Marin 6, Tarsoaga 5, Jipa, Moraru, Stamin, Ilie 2, Pica 1, Lascateu 2

POLSKA: Wdowiak, Zima, Chodakowska – Olek, Cygan 2, Stanisławczyk, Sobecka 1, Więckowska 2, Zagrajek 1, Haric 9, Szczepanik 2, Dworniczuk, Bury, Borowska 2, Pietras, Kowalik