101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dionizy Krawczyński komendantem po raz czwarty

Data publikacji: 10.08.2018 20:53
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
10.08.2018 Chęciny. Marsz Szlakiem Iwszej Kompanii Kadrowej podczas odpoczynku w szkole

10.08.2018 Chęciny. Marsz Szlakiem I-wszej Kompanii Kadrowej podczas odpoczynku w szkole
Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Dionizy Krawczyński po raz czwarty z rzędu został komendantem Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. Wyboru dokonali uczestnicy „Kadrówki”, którzy przeszli szlak przynajmniej trzykrotnie lub w tym roku dokonają tego wyczynu.

Tajne głosowanie na komendanta to coroczna tradycja. Dionizy Krawczyński był jedynym kandydatem na to stanowisko. Jak mówi, cieszy się z poparcia wyrażonego przez „kadrówkowiczów”.

- Wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że rozstaniemy się 12 sierpnia. Jednak nad organizacją marszu w kolejnym roku pracuje cały czas kilkanaście osób. Wspaniałe jest to, że możemy realizować wytyczne, które otrzymujemy od uczestników w trakcie kadrówek. Sześć dni Marszu to efekt naszych długich przygotowań - mówi Dionizy Krawczyński.

10.08.2018 Chęciny. Marsz Szlakiem I-wszej Kompanii Kadrowej podczas odpoczynku w szkoleFot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Komendant dodaje, że sztab osób skupi się nad tym, aby kolejne „Kadrówki” były jeszcze lepsze. Dowództwo planuje powołanie stowarzyszenia marszu.

- „Kadrówka” musi mieć własną osobowość prawną. Brak sformalizowania budził różne wątpliwości, np. to, czy głosowanie na komendanta ma być jawne, czy tajne - dodaje Dionizy Krawczyński.

Uczestnicy kadrówki noc spędzą w Chęcinach. Początkowo planowali spać w lesie w miejscowości Chojny nad Nidą. Gwałtowne burze, które przeszły nad Polską spowodowały, że dowództwo Marszu zdecydowało o zmianie planów. Wszyscy uczestnicy są bezpieczni, w sobotę wezmą udział w uroczystościach, które odbędą się na chęcińskim rynku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution