101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Tarczyński: PO i Nowoczesna kultywują pedagogikę wstydu

Data publikacji: 10.08.2018 21:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dominik Tarczyński - poseł PiS
Kielce. 31.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- PO i Nowoczesna kultywują pedagogikę wstydu - tak ostatnie decyzje prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza o wykluczeniu przedstawicieli wojska z obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, 1 września, ocenił poseł Dominik Tarczyński. Świętokrzyski parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości był gościem programu „Gość wiadomości” na antenie TVP info.

Dominik Tarczyński w rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że poprzez takie zachowania przedstawiciele PO i Nowoczesnej pokazują swój negatywny stosunek do polskości.

- W mojej ocenie jest to zachowanie antypolskie. Obowiązkiem prezydenta Gdańska jest zapewnienie obecności żołnierzy, podczas uroczystości na Westerplatte. Również kwestia defilady na 100-lecie odzyskania niepodległości w Warszawie 15 sierpnia, wobec której przedstawiciele ratusza mieli pewne obiekcje, jest przykładem na to, że przedstawiciele PO i Nowoczesnej starają się ukryć wszystko, co biało-czerwone - dodaje.

W programie Danuty Holeckiej na antenie TVP, poruszona została także kwestia wywiadu prezydenta Andrzeja Dudy, dla Dziennika Gazety Prawnej, w którym, prezydent wyraził swoje wątpliwości w sprawie zmiany ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, która może spowodować eliminację mniejszych ugrupowań politycznych.

Dominik Tarczyński podkreślił, że każda partia w tych wyborach bez względu na jej wielkość, może zdobyć 40, a nawet 60% poparcia, zależy to jednak przede wszystkim od jej programu i wyborców. Parlamentarzysta dodał, że prezydent ma konstytucyjne prawo weta również co do tej ustawy.

Zobacz piątkowe wydanie programu „Gość wiadomości” na antenie TVP info

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution