101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Teatr połączy pokolenia w Sandomierzu

Data publikacji: 11.08.2018 11:04
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. http://teatrzeromskiego.pl

Integracja międzypokoleniowa jest możliwa – zapewniają organizatorzy akcji „Powróćmy z teatrem”. W ramach programu, uczestnicy przygotują spektakl, do którego inspiracją będą wspomnienia mieszkańców i historia przedwojennego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Fredry w Sandomierzu.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Angelika Stasiak, animatorka z sandomierskiego Centrum Kultury. Jak mówi, w ramach akcji będą organizowanie międzypokoleniowe warsztaty teatralne, w których udział wezmą seniorzy oraz młodzież.

– Licealiści zostaną przeszkoleni z kręcenia i montażu filmów. Z kamerą lub dyktafonem będą odwiedzali mieszkańców Sandomierza, którzy pamiętają Teatr Dramatyczny, ale nie mają siły, aby przyjść do nas i opowiedzieć o nim – dodaje Andżelika Stasiak.

Wiesław Szumielewicz, współorganizator akcji zapewnia, że warto organizować warsztaty, w których udział może wziąć kilka pokoleń. Jak dodaje, jest to szczególnie ważne dla starszych osób. – W ten sposób można odciągnąć seniorów od gazety lub telewizora i zabrać ich na zewnątrz. Niektórzy mogą się samorealizować, bo na pewno mają potencjał, który można wykorzystać w teatrze – mówi Wiesław Szumielewicz.

Spektakl zostanie wystawiony w maju przyszłego roku. Rekrutacja ochotników, którzy chcą powrócić do teatru sprzed lat, rozpocznie się na początku września. Chętni mogą zgłaszać się do Sandomierskiego Centrum Kultury.

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution