101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zniżki nie tylko w Kielcach. Karta cieszy się popularnością

Data publikacji: 11.08.2018 15:49
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uroczysta inauguracja karty seniora w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wojciech Lubawski - prezydent Kielc, Łukasz Salwarowski - Prezes Stowarzyszenia MANKO i Aleksandra Szlufik - Koordynator Programu Ogólnopolska Karta Seniora
Kielce. 06.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się kielecka Karta Seniora. W ciągu dwóch miesięcy w stolicy regionu świętokrzyskiego wydano ich ponad 5 tysięcy. Dzięki tej inicjatywie kielczanie powyżej 60. roku życia mogą korzystać ze zniżek oferowanych przez prywatne firmy, wszystkie miejskie instytucje kultury, a także Zarząd Transportu Miejskiego i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jak informuje Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, największą popularnością cieszą się ulgi na usługi świadczące przez MPK, czyli tańsze bilety na przejazdy komunikacją miejską. Podkreśla również, że do programu przyłącza się coraz więcej przedsiębiorców.

- Zaczynaliśmy od 20 instytucji, teraz mamy 32 takich partnerów i ta liczba ciągle wzrasta. To są różne usługi. Jest m.in. firma, która sprzedaje aparaty słuchowe, ale jest też sklep zoologiczno-wędkarski czy centrum książki - zaznacza.

Jak dodaje Marek Scelina, kielecka Karta Seniora jest także honorowana w wielu innych, polskich miastach. - Tak jest np. we Wrocławiu. Polecam z tego skorzystać, tym bardziej, że trwają wakacje -  dodaje.

Informacje na temat tego, jakie miasta honorują kielecką Kartę Seniora można znaleźć na stronie www.seniorzy-kielce.eu. Dokument można odebrać w kieleckich klubach seniora.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution