101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Paryska bohema w Kielcach

Data publikacji: 11.08.2018 20:16
Autor: Renata Morąg / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Justyna Szafran
Fot. BTW PHOTOGRAPHERS / TEATR MUZYCZNY CAPITOL

Edith Piaf - legenda francuskiej piosenki, niezwykła kobieta i niezwykły głos. Jej piosenki w interpretacji Justyny Szafran usłyszymy w niedzielny wieczór (12 sierpnia) na letniej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

- Justyna Szafran to bardzo ciekawa i utalentowana artystka. W 1996 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobyła wszystkie możliwe nagrody. Obecnie występuje na deskach Teatru Muzycznego Capitol, a w repertuarze Edith Piaf wystąpi w Kielcach. Podczas recitalu zaśpiewa największe przeboje gwiazdy francuskiej piosenki, wprowadzi publiczność w klimat uliczek Montmartre’u i w atmosferę Paryża, jego wąskich uliczek, biedy i mrocznych zaułków - powiedział Robert Wieczorek z KCK.

Podkreślił jej doskonałe warunki głosowe i sztukę interpretacji utworów.

- Śpiewać Piaf może wielu, ale zrobić to tak, by w duszy zagrało już nie. A Justyna Szafran to potrafi -  dodał Robert Wieczorek.

Twórczość oraz biografia Edith Piaf od lat fascynują nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Piaf przez całe życie poszukiwała uznania i uczuciowej stabilizacji, a jednocześnie prowadziła brutalną autodestrukcję, wymuszoną przez życie, a potem napędzane kompleksami egzystencjalne nienasycenie. Całą paletę tych doznań usłyszymy podczas dzisiejszego recitalu w ramach „Tarasów Sztuki” KCK. Koncert Justyny Szafran rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp jest wolny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution