101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ustalili tożsamość mężczyzny dzięki… czytnikowi linii papilarnych

Data publikacji: 13.08.2018 11:33
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Mieszkaniec Oświęcimia, który został zatrzymany na jednej z ulic Pińczowa
Fot. świętokrzyska policja

Nowoczesny system identyfikacji linii papilarnych pomógł policjantom zatrzymać poszukiwanego mężczyznę. Wczoraj w nocy, pińczowscy funkcjonariusze otrzymali anonimowe zgłoszenie, że na jednej z ulic Pińczowa znajduje się człowiek, który może być poszukiwany przez organy ścigania. We wskazanym miejscu policjanci zastali 4 osoby, z których jedna na widok patrolu podjęła próbę ucieczki.

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie rozpoczęto ustalanie jego tożsamości. Nie było to łatwe, ponieważ żaden z kompanów go nie znał i nie był to mieszkaniec okolicznych miejscowości. Człowiek podawał także błędne dane osobowe. Jedynym wyjściem było użycie urządzenia o nazwie MorphoRapID, które w ciągu kilku sekund skanuje linie papilarne i po cyfrowym przetworzeniu wysyła do policyjnej bazy danych. Cała procedura trwała ok. 3 minut, a po jej zakończeniu policjanci znali tożsamość zatrzymanego.

MorphoRapID - system identyfikacji linii papilarnychFot. świętokrzyska policja

Był to 33-letni mieszkaniec Oświęcimia poszukiwany od początku stycznia przez tamtejszy sąd do obycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności. Był on dziewięciokrotnie notowany za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution