101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier Mateusz Morawiecki na inaugurację kampanii w Sandomierzu

Data publikacji: 13.08.2018 13:25
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
13.08.2018 Kielce. Konferencja Prawa i Sprawiedliwości Poseł Marek Kwitek poseł Krzysztof Lipiec i  radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś

13.08.2018 Kielce. Konferencja Prawa i Sprawiedliwości, Poseł Marek Kwitek, poseł Krzysztof Lipiec i radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego na sandomierskim rynku odbędzie się ogólnopolska konwencja Prawa i Sprawiedliwości, poświęcona tematyce rolnej.

Jak podkreśla Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, nasze województwo, stając się miejscem krajowej konwencji, zostało szczególnie wyróżnione.

- Zależy nam na tym, aby ta informacja jak najszybciej dotarła do mieszkańców Świętokrzyskiego. Chcemy, aby wszyscy mogli licznie uczestniczyć w tym ważnym dla nas spotkaniu. Jest to dla nas szczególny zaszczyt i wyróżnienie, że ta konwencja odbędzie się właśnie w Sandomierzu, zwłaszcza, że od dawna ciężko pracujemy razem z mieszkańcami świętokrzyskich wsi - dodaje.

Parlamentarzysta podkreśla, że spotkania w Sandomierzu i wizyta premiera będzie okazją do zagłębienia się w rządowy Plan dla Wsi, który pozwoli na wyrównanie szans i należyte docenienie trudu pracy rolników.

Poseł Marek Kwitek, członek sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, podkreśla, że organizacja tego spotkania w Sandomierzu oznacza, że jest to znane i rozpoznawalne zagłębie sadowniczo- warzywnicze w kraju.

- W tym roku sadownicy i rolnicy borykają się z dużymi trudnościami. Również w powiecie sandomierskim wiele rodzin utrzymuje się z sadownictwa, a przykład niskich cen owoców miękkich pokazuje, że pomoc rządowa w postaci Planu dla Wsi jest na rynku rolnym niezbędna - dodaje.

Parlamentarzysta zaznacza, że plan reform premiera Mateusza Morawieckiego jest bardzo dobrze przyjmowany przez rolników i sadowników. - Przykład klęski suszy pokazał, że konieczna jest jednak interwencja i pomoc państwa na rynku rolnym.

W tym momencie rząd na rekompensaty związane z usuwaniem skutków suszy zaoferował 800 milionów złotych, podczas gdy poprzedni rząd PO -PSL na ten cel, przy podobnym zakresie klęski przeznaczył 400 mln złotych - dodaje poseł.

Od niedzieli świętokrzyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości prowadzą również akcję informacyjną wśród mieszkańców wsi - „Polska Ziemia”. Podczas spotkań rozmawiają o problemach rolników i planach reform rządowych dla rolnictwa.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, poświęcona rządowym planom dla wsi, rozpocznie się w niedzielę, 19 sierpnia o godzinie 13 na sandomierskim rynku.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution