101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pomnik Gosiewskiego prawie gotowy. Zobacz, jak będzie wyglądał

Data publikacji: 13.08.2018 17:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pomnik Przemysława Gosiewskiego
13.08.2018 / Fot. Komitet społeczny budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego

Pomnik Przemysława Gosiewskiego, który ma stanąć w Kielcach jest prawie gotowy. Prace przy monumencie upamiętniającym postać tragicznie zmarłego 10 kwietnia 2010 roku polityka Prawa i Sprawiedliwości, wicepremiera związanego z naszym regionem są już mocno zaawansowane.

Jak informuje senator Krzysztof Słoń, przewodniczący społecznego komitetu na rzecz budowy pomnika, w tym momencie zebrano już ponad połowę funduszy potrzebnych do jego realizacji.

- Ostateczna makieta projektu, w wykonaniu Stanisława Milewskiego, artysty z Gdańska, została już przekazana do jednej z poznańskich odlewni. W tym momencie pomnik czeka na swoją kolej do realizacji - dodaje. Krzysztof Słoń podkreśla, że obecnie ustalane są również szczegóły wkomponowania pomnika w przestrzeń miejską.

Jak informowaliśmy, pomnik Przemysława Gosiewskiego stanie przy ulicy Warszawskiej, w pobliżu „Przystanku Historia” IPN. Ma przedstawiać posła stojącego za mównicą, wykonaną z kamienia świętokrzyskiego. Sylwetka parlamentarzysty odlana będzie z brązu. Prawdopodobny termin odsłonięcia pomnika to przełom września i października tego roku.

Inicjatorem powstania monumentu jest komitet społeczny, w którego skład wchodzą między innymi rodzice Przemysława Gosiewskiego, senatorowie: Krzysztof Słoń, Jacek Włosowicz i Jarosław Rusiecki, a także prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution