101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pijani kierowcy nadal plagą na naszych drogach

Data publikacji: 14.08.2018 08:34
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał rowerzysta zatrzymany przez świętokrzyskich funkcjonariuszy w jednej z podkieleckich miejscowości. Jak informuje Damian Janus z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, mężczyzna poruszał się jednośladem jadąc całą szerokością jezdni.

Kilka minut po zatrzymaniu cyklisty, uwagę funkcjonariuszy zwrócił kierujący czerwonym autem osobowym jadący w kierunku radiowozu. Policjanci postanowili zatrzymać podejrzanie zachowującego się kierującego. Jak się później okazało 63-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z mundurowymi mężczyzna oznajmił, że jechał w odwiedziny do swojego kolegi.

- Pomimo powtarzających się policyjnych akcji, jak również poważnych konsekwencji prawnych w związku z kierowaniem pojazdem na ,,podwójnym gazie’’, nadal plagą na naszych drogach są pijani kierowcy - zwraca uwagę Damian Janus.  

Policja apeluje, aby w przypadku, kiedy zauważymy osobę siadającą do pojazdu po alkoholu - reagować. Wystarczy telefon, by zapobiec tragedii.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution