101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie Centrum Onkologii rozdaje… sprzęt AGD

Data publikacji: 14.08.2018 12:43
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Kielce. Plakaty reklamujące profilaktyczny konkurs ogłoszony przez ŚCO

Kielce. Plakaty reklamujące profilaktyczny konkurs ogłoszony przez ŚCO
14.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sokowirówka, blender, mikser, suszarka do włosów, albo żelazko. Ten sprzęt AGD można wygrać w konkursie, ogłoszonym przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Szpital chce w ten sposób zachęcić kobiety do wykonywania badań profilaktycznych. Na nagrodę mają szansę panie, które dodatkowo wymyślą hasło promujące wykonywanie mammografii i cytologii.

- O nagrodę mogą powalczyć także mężczyźni - informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO.

- To są sprzęty, które rozdajemy podczas spotkań profilaktycznych, organizowanych w poszczególnych gminach. Spotkania dedykowane są dla kobiet i mężczyzn. Uczymy podczas nich profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi. Każdy z uczestników spotkania może wymyślić hasło promujące badania. Najciekawsze nagradzamy. Dodatkowo nagrody otrzymać mogą panie, które nie brały udziału w spotkaniu, ale wykonały badanie i wymyśliły hasło zachęcające inne kobiety do sprawdzenia stanu swojego zdrowia – wyjaśnia Izabela Opalińska. 

Z bezpłatnej cytologii skorzystały m. in. panie Magda i Anna. Jak zgodnie podkreślały, warto regularnie wykonywać zarówno cytologię, jak i mammografię, by być pewną, że jest się zdrową. Ich zdaniem konkurs sprawi, że jeszcze więcej pań będzie chciało zrobić badanie profilaktyczne. Najbliższe spotkanie profilaktyczne odbędzie się w środę i czwartek w Klimontowie podczas Jarmarku na świętego Jacka.

Kielce. Plakaty reklamujące profilaktyczny konkurs ogłoszony przez ŚCO14.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przypomnijmy, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii jako pierwszy szpital w Polsce zaoferował bezpłatny dowóz na badania profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Mogą z niego korzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego. W przypadku badania cytologicznego ŚCO czeka na panie w wieku 25 – 59 lat, a w przypadku mammografii na kobiety od 50 do 69 lat.

By skorzystać z bezpłatnego dowozu do ŚCO i z powrotem do miejsca zamieszkania wystarczy, że zbierze się grupa minimum 5 osób i zadzwoni na dedykowane projektom infolinie: 607 77 88 88 – w przypadku mammografii lub 609 99 00 33 - w przypadku cytologia. Oprócz tego panie mogą na czas badania zamówić bezpłatną opiekę dla osoby niesamodzielnej, np. dziecka lub osoby z niepełnosprawnościami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution