101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Stacja: Wakacje” w Końskich. Był m.in. patrol saperski

Data publikacji: 16.08.2018 06:00 / Data aktualizacji: 16.08.2018 17:24
Autor: Paweł Solarz , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Audycja "Stacja wakacje" w Końskich
Końskie. 16.08.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

„Stacja: Wakacje” zakotwiczyła w czwartek w Końskich. Na placu obok Miejsko-Gminnego Domu Kultury można było zobaczyć sprzęt wojskowy, pospacerować w alkogoglach, czy poznać najnowszą prognozę pogody, którą prezentuje nasz redakcyjny kolega Marek Stefaniec.

Tajniki swojej pracy zdradzili przedstawiciele różnych służb mundurowych. Patrol saperów z Bukówki pokazywał, jak wygląda wóz służący do pracy przy unieszkodliwianiu niewybuchów. Jak zaznaczył starszy szeregowy Michał Rękas, praca saperów na co dzień nie przypomina scen z filmów sensacyjnych. Najczęściej są wzywani do zabezpieczenia niewybuchów. W tym roku odnotowano ponad 150 podobnych wezwań.

Można było także poznać wyposażenie terenowego Hammera, czyli wozu transportowego dla piechoty. Swoje stanowisko miała także 10. Świętokrzyska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej. Major Bryndza opowiadał o tym, co każdy „terytorials” powinien mieć, podczas ćwiczeń. Plecak z pełnym wyposażeniem to około 30 kilogramów ciężaru. Zainteresowani mogli poznać działanie broni używanej w przez WOT.

Akcję prewencyjną prowadzili także koneccy policjanci. Rozdawali ulotki i proponowali spacer w alkogoglach. W opinii rzecznika Piotra Przygodzkiego, takie doświadczenie pozwala na trzeźwo poznać swoje możliwości kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

Wśród odwiedzających wakacyjną stację Radia Kielce byli i młodsi i starsi. Panowie wspominali czasy swojej służby wojskowej, porównywali sprzęt i uzbrojenie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution