101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rekordowe inwestycje. Miliony złotych na modernizację szkół

Data publikacji: 16.08.2018 08:57
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.07.2016 Kielce. LO im. Norwida. III Liceum Ogólnokształcące.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

39 milionów złotych przeznaczono w tym roku na remonty i modernizację szkół i przedszkoli w Kielcach. Najważniejsze inwestycje to budowa dwóch hal sportowych.

Pierwsza z nich, przy III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kołłątaja, jest w całości finansowana przez Urząd Miasta Kielce. Ta inwestycja jest już w trakcie realizacji. Budowa drugiej hali, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, współfinansowana jest w połowie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Od września rozpocznie tam działalność Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Koszt budowy obu obiektów szacowany jest na 22 miliony złotych. Hale oddane będą do użytku 1 września 2019 roku.

Anita Stanisławska, dyrektor Wydziału Edukacji Profilaktyki i Pożytku Publicznego w kieleckim ratuszu, przyznaje, że w tym roku suma funduszy przeznaczonych na modernizacje szkół i przedszkoli oraz liczba zadań z tym związanych jest największa od lat. Dyrektor zapowiada, że wszystkie prace remontowe w kieleckich placówkach zakończą się wraz z nastaniem roku szkolnego. Wyjątkiem jest przedszkole samorządowe nr 5. Tam na czas remontu dzieci będą przeniesione do pomieszczeń zastępczych.

Jak zaznacza Andrzej Sygut, odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta Kielc, w pierwszej kolejności realizowane są zadania wynikające z zaleceń sanepidu i straży pożarnej, których celem jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa.

W tegorocznym planie inwestycyjnym jest też przeniesienie Zespołu Szkół Informatycznych do budynków po specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym przy ul. Warszawskiej i budowa Centrum Kształcenia Praktycznego. Przenosiny kieleckiego „informatyka” mają zakończyć się pod koniec tego roku, natomiast nowy budynek Centrum Kształcenia Praktycznego ma powstać do roku 2020.

Łącznie programy inwestycji obejmują ponad 40 zadań w kieleckich szkołach i przedszkolach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution