101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pacjenci nie mają gdzie usiąść. A w kolejce stoją nawet kilka godzin

Data publikacji: 16.08.2018 13:47
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Kielce. 16.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Czarnowie w Kielcach skarżą się, że przy budynku nie ma miejsca, w którym można byłoby odpocząć w oczekiwaniu na przyjęcie przez lekarza. Zdarza się, że pacjenci i osoby towarzyszące muszą stać tam nawet kilka godzin. Z taką interwencją zgłosiła się do Radia Kielce słuchaczka.

Jak mówi pani Bożena, ponieważ pomieszczenia SOR nie są klimatyzowane, wiele osób woli czekać na lekarza na zewnątrz.

- Do szpitala przyjechałam z chorą siostrą. Czekałyśmy kilka godzin. To był bardzo słoneczny i upalny dzień i dlatego wiele osób, także i my, chciałyśmy czekać w kolejce na zewnątrz budynku. Problem jednak w tym, że tam nie ma nawet jednej ławki. Nie rozumiem tego, ponieważ plac przed SOR jest duży i myślę, że ustawienie tam kilku ławek nikomu by nie przeszkadzało - mówi słuchaczka.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w KielcachKielce. 16.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, wyjaśnia, że do tej pory nikt nie zgłaszał do dyrekcji lecznicy problemu braku ławek.

- Dowiedzieliśmy się o tym od Radia Kielce. Dyrektor podjął decyzję, że przed budynkiem SOR postawione zostaną dwie ławki. Ma to się stać w ciągu kilku najbliższych dni - deklaruje Anna Mazur- Kałuża.

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zgłasza się od 150 do nawet 200 osób na dobę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution