101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ważna rządowa pomoc dla buskiego szpitala

Data publikacji: 16.08.2018 14:57
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Busko. Podpisanie umowy na dofinansowanie z budżetu państwa zakupu karetki dla szpitala w Busku. Na zdjęciu (od lewej): Jan Bartosik - prezes buskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Maria Zuba, wojewoda Agata Wojtyszek, poseł Michał Cieślak i starosta buski Jerzy Kolarz
16.08.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

O nową karetkę wzbogaci się Szpital Powiatowy w Busku-Zdroju. Jej zakup będzie możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa, w wysokości 100 tysięcy złotych. O dotację na ten cel zabiegał świętokrzyski poseł z klubu Prawa i Sprawiedliwości Michał Cieślak. Umowa na rządowe dofinansowanie podpisana została w czwartek w buskiej lecznicy.

Dzięki poprawkom do budżetu zgłoszonym przez posła i zaakceptowanym przez rząd, na Ponidzie trafiło łącznie pół miliona złotych. Poseł Michał Cieślak przypomina, że 100 tysięcy złotych zostało również przekazane na doposażenie bloku operacyjnego i oddziału chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym w Pińczowie. Dotacje z budżetu państwa pozwolą również na zakup nowych wozów strażackich w jednostkach OSP w Tuczępach i Opatowcu, a także remont drewnianego kościółka w Chotelku Zielonym i zakup organów do bazyliki kolegiackiej w Wiślicy.

Parlamentarzysta podkreślił, że zakup karetki dla szpitala w Busku-Zdroju z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości i komfortu świadczonych przez lecznicę usług.

- Zdrowie jest najważniejsze. Liczę, że karetka będzie służyła wszystkim mieszkańcom i niosła pomoc, wtedy, gdy będzie taka potrzeba – powiedział poseł Michał Cieślak.

Dyrektor szpitala w Busku-Zdroju Grzegorz Lasak, informuje, że do zakupu karetki szpital dołoży około 80 tysięcy złotych. Jak podkreśla, w ubiegłym roku, w lecznicy hospitalizowano 15 tysięcy pacjentów. Nowy pojazd będzie wykorzystywany do transportowania pacjentów na dializy i przewożenia chorych na specjalistyczne konsultacje do innych placówek.

- Nowa karetka pogotowia będzie dla nas ogromną pomocą – zaznaczył dyrektor buskiej lecznicy.

Poseł Maria Zuba, członek sejmowej komisji finansów publicznych tłumaczy, że na wniosek posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości rząd umożliwił pozyskiwanie pieniędzy budżetu na potrzeby lokalne.

- Rząd i poszczególne resorty zabezpieczają pieniądze na zadania ogólnopolskie. Są jednak potrzeby lokalne, takie, jak zakup karetki dla szpitala w Busku-Zdroju, które dzięki zgłaszanym przez posłów poprawkom mogą być teraz realizowane. To nieoceniona i bardzo ważna pomoc ze strony rządu dla lokalnych społeczności – zauważyła poseł Maria Zuba.

O konieczności dofinansowywania przez rząd lokalnych inwestycji przekonana jest również wojewoda Agata Wojtyszek.

- Wszyscy parlamentarzyści skrupulatnie realizują swoje zadania i wsłuchują się w głosy mieszkańców i samorządowców, od których bardzo często otrzymujemy informacje o konkretnych potrzebach. Wszystkie są skutecznie realizowane – zapewniała wojewoda świętokrzyski. 

Nowa karetka ma trafić do Buska już w przyszłym miesiącu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution