101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pożar hali magazynowej. Kilkanaście zastępów straży pożarnej w akcji [NOWE FAKTY]

Data publikacji: 16.08.2018 19:42 / Data aktualizacji: 16.08.2018 22:32
Autor: Katarzyna Podraza , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Stopnica. Pożar magazynu materiałów budowlanych
16.08.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

14 zastępów straży pożarnej przez kilka godzin gasiło pożar magazynu budowlanego w Stopnicy w powiecie buskim. Ogień objął pomieszczenie, w którym składowane były materiały budowlane, między innymi styropian, płyty OSB, rury z tworzyw sztucznych.

Jak mówi brygadier Artur Brachowicz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku - Zdroju, informację o pożarze ratownicy dostali w czwartek po godzinie 15.00. Początkowo na miejsce zdarzenia wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Kiedy te okazały się niewystarczające, do akcji skierowano pozostałe jednostki.

- Pierwsze zastępy zastały już mocno rozwinięty pożar, w związku z czym, podjęto działania mające na celu opanowanie i wykrycie źródła ognia. Wstępne przyczyny wskazują, że prawdopodobną przyczyną pożaru była instalacja elektryczna, ostateczne wyniki będziemy znać po dochodzeniu funkcjonariuszy policji - dodaje.

Stopnica. Pożar magazynu materiałów budowlanych16.08.2018 / Fot. KP PSP Busko-Zdrój

Artur Brachowicz podkreśla, że w trakcie akcji ratownicy korzystali ze specjalistycznego sprzętu, między innymi kamer termowizyjnych. Jak poinformował komendant PSP w Busku - Zdroju, na miejscu zdarzenia obecny był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który wydał decyzję o zakazie użytkowania budynku. Ewentualna decyzja o tym, czy obiekt zostanie rozebrany zapadnie w piątek.

Jak podkreśla pani Anna, właścicielka magazynu, która zaalarmowała strażaków, pożar rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie.

- Kiedy zobaczyłam ogień, byłam w ogromnym szoku. Początkowo pracownicy hurtowni próbowali własnymi siłami go ugasić jednak bezskutecznie. Dym był widoczny niemal z dwudziestu kilometrów - relacjonuje.

W związku z wysoką temperaturą znacznemu odkształceniu uległa metalowa konstrukcja hali. W wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution