101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: PiS jest gotowe na triumf w wyborach [WIDEO]

Data publikacji: 17.08.2018 08:31 / Data aktualizacji: 17.08.2018 08:41
Autor: Katarzyna Podraza , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Krzysztof Lipiec poseł Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
17.08.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Byliśmy i jesteśmy cały czas z naszymi wyborcami, dlatego nie obawiamy się o wyniki wyborów samorządowych - powiedział na antenie Radia Kielce poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że partia jest dobrze przygotowana do październikowego głosowania i wierzy, że dotychczasowe osiągnięcia ugrupowania przyniosą dobry rezultat.

 

- Ma to już swoje odzwierciedlenie w badaniach opinii społecznej. PiS w regionie świętokrzyskim jest partią wiodącą, jesteśmy wiarygodni. Będziemy starali się wsłuchiwać w głos ludzi i czynić dla nich dobro - mówi gość Radia Kielce.

Poseł Lipiec zaznaczył, że politycy PiS w swojej pracy nie kierują się sondażami, ale jak przyznał, notowania dopingują w jakiś sposób do działania.

- Ostatecznym sondażem będą jednak wyniki wyborów. Pracujemy nad tym ciężko i mam takie przekonanie, że w tym rzeczywiście najbardziej wiarygodnym badaniu opinii społecznej ten wynik zostanie potwierdzony. Sądzę, że mamy się czym pochwalić i to nasi wyborcy dostrzegają i za to jestem im bardzo wdzięczny - mówi lider PiS w regionie.

Gość Radia Kielce pytany o to, kiedy poznamy pełną listę kandydatów PiS startujących w październikowych wyborach stwierdził, że partia będzie się ściśle trzymać kalendarza wyborczego.

- Najpierw planowana jest Ogólnopolska Konwencja PiS w Warszawie we wrześniu, myślę, że po niej odbędą się konwencje regionalne, w tym świętokrzyska i wtedy oficjalnie ogłosimy pełny skład naszych przedstawicieli, którzy będą walczyć o mandaty w poszczególnych samorządach i w tych wyborach bezpośrednich na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - powiedział parlamentarzysta.

Jak dodał, PiS pracuje również nad powołaniem korpusu ochrony wyborów.

- To jest bardzo ważna rzecz, bo dzisiaj jest taka rzeczywistość, że można mieć dobrych ludzi, dobry program, ale wyborów trzeba pilnować. Przekonuje nas do tego ostatni wynik z 2014 roku, gdzie badanie exit poll popełniło błąd 18-procentowy przy maksymalnym dopuszczalnym błędzie, który może wynosić 1 procent - podkreślił poseł Krzysztof Lipiec.

Gość Radia Kielce zaprosił mieszkańców Świętokrzyskiego do udziału w niedzielnym spotkaniu PiS z udziałem premiera RP Mateusza Morawieckiego w Sandomierzu. Jak powiedział, będzie to okazja do zagłębienia się w rządowy „Plan dla wsi”.

- Będziemy rozmawiać o ważnych problemach rolników, ale także mieszkańców miast - dodał.

Spotkanie z premierem RP rozpocznie się na sandomierskim Rynku w niedzielę o godzinie 13.00.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 - INFORMATOR

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution