101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pół wieku razem. Jaki jest przepis na długi związek?

Data publikacji: 18.08.2018 14:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec Świętokrzyski. Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego
Ostrowiec Świętokrzyski. 18.08.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego odbył się jubileusz długoletniego pożycia trzech par małżeńskich. Państwo Teresa i Grzegorz Zakrzewscy, Zofia i Jerzy Adamscy oraz Aniela i Dionizy Szczerbińscy świętują Złote Gody.

Pół wieku temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość. W tym postanowieniu wytrwali i z radością radzą młodym parom, co potrzebne jest do tego, aby małżeństwo przetrwało.

- Trzeba być tolerancyjnym w wielu wypadkach i wzajemnie się szanować - mówią Aniela i Dionizy Szczerbińscy. Inni małżonkowie dodają, że należy żyć w zgodzie i mieć niekiedy anielską cierpliwość do swojej drugiej połówki.

Z kolei Teresa i Grzegorz Zakrzewscy podkreślają, że bardzo ważna jest miłość. Dla zgody w rodzinie często także iść na ustępstwa. Jak podkreślają jubilaci, wspólne życie upływa im bardzo szybko. Jak zaznaczają, uczucie ich łączące nadal jest silne.

Zofia i Jerzy Adamscy z chęcią wspominają swoje pierwsze spotkania oraz pierwsze kłopoty.

- Poznaliśmy się przez kolegę i to była miłość od pierwszego wejrzenia. Spojrzałam i pomyślałam: „to chyba ten” - mówi Zofia Adamska. Z kolei Jerzy Adamski mówi, że w żonie zauroczyła go m.in. uroda.

Jubilatom wręczone zostały medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Andrzeja Dudę oraz pamiątkowe grawery.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution