101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jakich inwestycji potrzebują mieszkańcy Buska?

Data publikacji: 18.08.2018 15:43
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 19.09.2017 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Do 31 sierpnia mieszkańcy miasta i gminy Busko-Zdrój mogą zgłaszać projekty w ramach piątej edycji budżetu obywatelskiego. Na realizację pomysłów mieszkańców ratusz przeznaczy w przyszłym roku pół miliona złotych. Maksymalny koszt każdej z inwestycji nie może przekroczyć 100 tysięcy złotych.

Chętnych do udziału w programie nie brakuje. Co roku biorą w nim udział m.in. mieszkańcy Szańca. Jak informuje Artur Prędki, prezes stowarzyszenia zrzeszającego miłośników miejscowości i radny rady miejskiej, w tym roku dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego zmodernizowano teren wokół szanieckiego Wiejskiego Domu Kultury. Projekt mieszkańców Szańca zdobył najwięcej głosów w ubiegłorocznej edycji programu. W tym roku stowarzyszenie złoży kolejny wniosek. Zdaniem jego prezesa budżet obywatelski daje wiele możliwości.

- To najlepsza forma, jeśli chodzi o inwestowanie w naszych lokalnych ojczyznach: wioskach czy osiedlach. To mieszkańcy wiedzą, co jest dla nich najważniejsze. Również rywalizacja, która towarzyszy uczestnikom programu pomaga w realizacji danych zamierzeń - uważa Artur Prędki.

Burmistrz Waldemar Sikora informuje, że po weryfikacji i ocenie formalnej, dokonanej przez urzędową komisję, wnioski zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców. Potrwa ono od 17 do 21 września. Wyniki zostaną ogłoszone 5 października. Włodarz miasta dodaje, że piąta edycja budżetu obywatelskiego cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. 

- Obserwujemy dużą aktywność w szczególności mieszkańców większych miejscowości z terenu naszej gminy. Dzięki takiemu zaangażowaniu potrzeby mieszkańców mogą być realizowano trafnie i szybko - ocenił burmistrz. 

Swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać na specjalnych formularzach, które są dostępne na stronie internetowej urzędu lub do pobrania bezpośrednio w ratuszu. Lista projektów przeznaczonych do realizacji w 2019 roku zostanie zaprezentowana 14 września.

Pierwsze projekty do budżetu obywatelskiego mieszkańcy Buska-Zdroju zgłosili w 2013 roku. W jego ramach m.in. wyremontowane zostały świetlice wiejskie, a w mieście pojawiły się nowe place zabaw i zewnętrzne siłownie. Zakupiono również projektor do zlokalizowanego w buskim Centrum Kultury kina, które odwiedzają setki mieszkańców i gości.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution