101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier Morawiecki w Sandomierzu: naszym celem jest Polska triumfująca i szczęśliwa [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 18.08.2018 16:38 / Data aktualizacji: 19.08.2018 17:10
Autor: Radosław Podsiadły , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sandomierz. Spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim
19.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- W naszej kampanii chcemy ułatwić działalność gospodarczą, ułatwić płatności i poprawić jakość dróg. Będzie sześć razy więcej środków na drogi lokalne, niż w czasach PO-PSL - mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości na Rynku w Sandomierzu.

POSŁUCHAJ PRZEMÓWIENIA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO:

Premier podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość skupi się na rozwiązywaniu problemów Polaków, o których mieszkańcy kraju mówili podczas spotkań z politykami partii rządzących.

- Ludzie mi mówią: „po co tyle tego jazgotu ze strony opozycji?” My chcemy rozmawiać o programie, nasz program to Polska. Jesteśmy wiarygodni w rządzie i będziemy w samorządzie. Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w gminach i powiatach - mówił.

Mateusz Morawiecki mówił, że nie da się przewidzieć suszy czy deszczu. Właśnie dlatego przygotowany został „Program dla Wsi”.

- Dwa razy więcej na ubezpieczenia niż to, co proponowało PO-PSL, zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego. Mamy ofertę dla wsi. Co miał PSL? To oni wprowadzili karanie grzywnami rolników za handel detaliczny własnymi produktami. Co zrobił jeszcze? Rządził 16 lat w ciągu ponad 20 lat naszej wolności. Oni wyprzedali najwięcej zakładów przetwórczych. To przez nich monopoliści zachodni zbyt często dyktują nam ceny. To skandal. Przeznaczymy znacząco więcej środków na kompensacje dla rolników w związku z suszą. To będą dwa razy wyższe sumy niż to, co przeznaczył PSL - mówił.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wybory samorządowe będą kluczowe dla zmieniania dalej Polski.

- Potrzebujemy dobrych gospodarzy w miastach, powiatach i gminach. Najważniejsze jest, żeby mieć program na przyszłość. Tym chcemy wygrać. Nie chcę się skupiać na przeszłości. Chodzi nam o to, żeby małej ojczyzny rozkwitły w każdym zakątku. Polska jest jedna i chcemy jednej Polski w każdej gminie i w każdym powiecie - mówił premier Morawiecki.

Prezes rady ministrów podkreślił, że dla PiS kluczowa jest dyskusja nad programem.

- Niech opozycja pokaże, jak ma program, co ma do zaoferowania ludziom. Wiecie, jaki jest ich program? Ich program, to cofnąć wszystko to, co my zrobiliśmy. A czy to, że jest 500 zł dla rodziny, to źle czy dobrze? Czy to, że jest wyprawka dla dzieci w tym sezonie przedszkolnym, to źle czy dobrze? Czy to, że przeznaczamy sześć, siedem razy więcej na drogi lokalne, to źle czy dobrze? I 75 plus i obniżenie wieku emerytalnego zgodnie z naszą obietnicą, to źle czy dobrze? – pytał.

Od wtorku, kiedy opublikowano rozporządzenie premiera o wyznaczeniu daty wyborów samorządowych, trwa kampania wyborcza. Polacy będą głosować 21 października, a druga tura - w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution