101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Fiesta Balonowa pod znakiem kapryśnej pogody [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

Data publikacji: 18.08.2018 21:45 / Data aktualizacji: 19.08.2018 16:29
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pińczowska Fiesta Balonowa na 20-lecie Powiatu Pińczowskiego
Pińczów. 17.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poranny przelot nad miastem i wręczenie nagród najlepszym załogom zakończyło trzydniową Fiestę Balonową w Pińczowie. W imprezie wzięło udział dziesięć załóg balonowych i dwie ekipy towarzyszące. Zawody reaktywowano po 10-letniej przerwie w ubiegłym roku.

Po wczorajszej, odwołanej ze względu na pogodę nocnej paradzie, w niedzielę wczesnym rankiem załogi znów wzbiły się w powietrze. Później piloci wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród. Każda załoga otrzymała puchar, ale, jak na sportową rywalizację przystało, wyłoniono również tych najlepszych. Jak tłumaczy, komandor rajdu pilot Leszek Mańkowski z Aeroklubu Krakowskiego, załogi wzięły udział m.in. w konkurencji fly in, czyli lotu do celu i w tzw. pogoni za lisem.

- Pierwsze miejsce zdobył ze swoją załogą Waldemar Lekan ze Stalowej Woli. To bardzo wytrawny pilot balonowy i instruktor - podkreślił Leszek Mańkowski. - Wszystkich pilotów biorących udział w tegorocznej fieście balonowej trzeba uznać za wytrawnych. Żadna załoga nie odstępowała kunsztem pilotażu od innych.  Ich doświadczenie i zdolność przewidywania, a to w locie balonem jest najważniejsze, dały pozytywne rezultaty - dodał.

Organizatorem wydarzenia był Aeroklub Regionalny w Pińczowie. Jak mówi jego prezes, Andrzej Włodarczyk, pogoda podobnie, jak w roku ubiegłym również okazała się kapryśna, ale, jak zaznacza, zainteresowanie imprezą było na tyle duże, że postanowiono balonową imprezę organizować w Pińczowie już co roku.

- Naszą intencją jest wznowienie tych spotkań i utrwalenie imprezy, żeby piloci i załogi balonowe mogły spotykać się na naszym lądowisku przynajmniej raz w roku - powiedział Andrzej Włodarczyk. 

Pińczowska Fiesta Balonowa na 20-lecie Powiatu PińczowskiegoPińczów. 17.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wieczorny pokaz balonów na ziemi obserwowało w sobotę kilkaset osób. Mieszkańcy Pińczowa i turyści byli trochę zawiedzeni, że balony ostatecznie nie wzbiły się w powietrze, ale, jak mówili, zaprezentowany przez pilotów pokaz podświetlanych palnikami balonów na ziemi na tle zachodzącego słońca oraz wieczornego nieba i tak robił wrażenie.

Organizatorami Fiesty Balonowej był pińczowski Aeroklub Region, a współorganizatorem powiat pińczowski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution