101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mistrzostwa świata okazały się sukcesem Kielc

Data publikacji: 20.08.2018 13:49
Autor: Maciej Makuła , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18. Mecz Polska  Słowacja

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18. Mecz Polska - Słowacja
Kielce. 09.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 przeszły do historii. Pod względem organizacyjnym to sukces miasta. Na parkiecie najlepsze młode zawodniczki globu, a na trybunach światowe gwiazdy sportu. Wśród kibiców byli m.in. znakomita lekkoatletka Anita Włodarczyk i legenda holenderskiej piłki nożnej - Frank de Boer, którego córka grała w mistrzostwach.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski podkreśla, że chwalili nas działacze światowej federacji, zawodnicy i kibice.

- Zarówno międzynarodowa federacja, jak i Związek Piłki Ręcznej w Polsce bardzo nas chwalą za organizację mistrzostw, twierdząc, że takiej imprezy jeszcze nie było. Mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, bo przecież szczypiornistki grały właśnie dla nich. Usłyszałem wiele ciepłych słów o naszym mieście – powiedział Prezydent Lubawski.

Z pobytu w Kielcach zadowolone były młode zawodniczki z całego świata, z którymi rozmawiał nasz reporter. Marija Radović - kapitan reprezentantek Czarnogóry zapewniała, że Kielce naprawdę przypadły jej do gustu. Narzekała tylko na brak wolnego czasu, aby móc spokojnie zwiedzić każdą z polecanych atrakcji turystycznych.

Z kolei Martina Bohner - bramkarka reprezentacji Argentyny przyznawała, że choć Kielce wywarły na niej wrażenie miasta bardzo nowoczesnego, to dla mieszkanki Buenos Aires jest tu stanowczo zbyt spokojnie.

- Miasto jest piękne, ale trochę zbyt ciche. W Buenos Aires skąd pochodzimy, jest wieczny hałas i tłumy ludzie chodzących przez cały dzień i całą noc - mówiła. Jej zdaniem, możemy jednak pochwalić się dużo przyjemniejszą pogodą.

- W Argentynie jest teraz środek zimy. Dlatego byłyśmy bardzo miło zaskoczone, gdy wysiadłyśmy z autokaru i poczułyśmy żar lejący się z nieba – mówi szczypiornistka.

Jej koleżanka z drużyny - Agustina Villarraza dodaje, że dziewczynom najbardziej przypadła do gustu nasza kuchnia, a w szczególności przekąski. Przyznaje także, że większość wolnego czasu, zawodniczki z Buenos Aires spędzały w sklepach z ubraniami. Głównie dlatego, że są zdecydowanie tańsze, niż w ich rodzimej Argentynie.

- Bardzo posmakowały nam lody, które wczoraj jadłyśmy, ale przede wszystkim te wasze śmieszne, słone patyczki – mówi piłkarka, opisując popularne paluszki.

Mistrzostwo Świata wywalczyła reprezentacja Rosji, która w finale pokonała Węgierki. 3. miejsce zajęła Korea Południowa, a reprezentacja Polski uplasowała się na 13 pozycji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution