101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ze sceny do ratusza. Poseł Liroy wystartuje w wyborach

Data publikacji: 23.08.2018 08:54 / Data aktualizacji: 23.08.2018 13:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja prasowa posła Piotra LiroyaMarca. Na zdjęciu od lewej Piotr LiroyMarzec  kandydat na prezydenta miasta Kielce i Dawid Lewicki  kandydat na wiceprezydenta miasta Kielce

Konferencja prasowa posła Piotra Liroya-Marca. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Liroy-Marzec - kandydat na prezydenta miasta Kielce i Dawid Lewicki - kandydat na wiceprezydenta miasta Kielce
Kielce. 23.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poseł Piotr Liroy-Marzec, świętokrzyski poseł mieszkający od wielu lat w Gdyni, będzie ubiegał się o fotel prezydenta Kielc. W najbliższych wyborach samorządowych jego stowarzyszenie „Skuteczni” wystartuje w koalicji z partią Wolność. Oba ugrupowania wystawią wspólne listy do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Parlamentarzysta twierdzi, że nigdy nie ukrywał dumy ze swojego pochodzenia. Jak mówi, nie może być bezczynny wobec - jak to określił - stagnacji, która jego zdaniem jest widoczna w Kielcach. Jednocześnie chwalił urzędującego prezydenta Wojciecha Lubawskiego.

- To nie jest mój osobisty przytyk do prezydenta Lubawskiego. Uważam, że przez wszystkie lata zrobił bardzo wiele dobrego dla miasta. Niestety, przynajmniej od dwóch kadencji nie ma pomysłu na Kielce. Dziś Kielce potrzebują nowej siły i nowego spojrzenia na to jak widzimy miasto za kilkadziesiąt lat - dodaje.

Zdaniem posła Liroya-Marca, to przede wszystkim ludzie zdecydują, czy są gotowi na propozycje, które przygotował dla mieszkańców. Na razie nie przedstawił jednak żadnych założeń programowych.

- W ciągu najbliższych tygodni przedstawię cały skład, jakich ludzi widzę na stanowiskach w ratuszu. Będą to osoby, które będą w stanie udźwignąć nasz plan. Jedną z takich osób jest z pewnością Dawid Lewicki, który jest naszym kandydatem na wiceprezydenta Kielc. Uważam, że to świetny kandydat, co potwierdza nasza wielokrotna współpraca - dodaje.

Dawid Lewicki to wiceprzewodniczący partii Wolność. Jego zdaniem wiele środowisk, zwłaszcza młodzieżowych, uważa, że miasto potrzebuje nowej siły.

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele stowarzyszenia Skuteczni i partii Wolność nie ujawnili nawet założeń swojego programu wyborczego. Jak mówili będzie on przedstawiony w ciągu najbliższych dni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution