101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Niepełnosprawni o Niepodległej

Data publikacji: 23.08.2018 14:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

„Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”, to hasło przewodnie tegorocznej edycji ogólnopolskiego 16 konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Jak informuje Andrzej Michalski, dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach, konkurs ma pokazać twórczość osób z różnymi dysfunkcjami.

- Udział w konkursie mogą wziąć uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, podopieczni środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawni mieszkańcy domów pomocy społecznej z województwa świętokrzyskiego. Każda placówka może wystawić po dwie prace konkursowe, a każda z nich może być wykonana przez maksymalnie trzy osoby – mówi Andrzej Michalski.

Jak dodaje, tak jak w roku poprzednim, prace można nadsyłać w czterech kategoriach, a od tego roku także w kategorii fotografia i film. - Czekamy na prace w kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz tkanina i aplikacja. Nowością w tym roku jest kategoria fotografia i film i mamy nadzieję, że i tutaj będą spływać do nas prace – dodaje Andrzej Michalski.

Prace plastyczne można składać do końca sierpnia, do siedziby Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach. Autorzy trzech najlepszych otrzymają odpowiednio 6 tysięcy złotych za pierwsze miejsce oraz 5 i 4 tysiące złotych za drugie i trzecie miejsce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution