101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

KTM Novi Korona utrzymał prowadzenie, ale poniósł straty

Data publikacji: 27.08.2018 12:16
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Maciej Giemza KTM Novi Korona Kielce

Maciej Giemza, KTM Novi Korona Kielce
Fot. archiwum prywatne

KTM Novi Korona Kielce utrzymał prowadzenie w klasyfikacji klubowej, mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro, ale na rozegranych w Romanówce VII i VIII rundzie sezonu dziesięć punktów do lidera odrobił BKM Bielsko Biała.

Maciej Giemza utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale znów dwukrotnie przegrał z Dominikiem Olszowym. 19 - letni motocyklista CKM Cieszyn nie startował w inaugurujących sezon zawodach w Kaliszu Pomorskim, ale w kolejnych był za każdym razem pierwszy. Maciej Giemza tym razem jechał - podobnie jak Olszowy - w klasie E2/E3. 

W klasie E1 w pierwszym dniu triumfował Damian Musiał, a trzeci był Rafał Bracik. Drugiego dnia kielczanie zamienili się miejscami. Po ośmiu rundach prowadzi Rafał Bracik, przed Maciejem Giemzą, a Damian Musiał jest czwarty.

W klasie junior Jakub Wesołowski był drugi i trzeci. O wielkim pechu może mówić Aleksander Bracik, który pierwszego dnia zatarł silnik i z Romanówki wrócił bez punktów. W klasyfikacji zbiorczej sezonu spadł na 3.miejsce tuż za nim jest Jakub Wesołowski.

W klasie masters Robert Frydrych raz stanął na drugim stopniu podium i w klasyfikacji łącznej jest czwarty.

- Nie były to najlepsze zawody w naszym wykonaniu, ale straty nie były aż takie duże. Przed nami decydujące dwie rundy, których będziemy gospodarzami. Na nich rozstrzygną się losy tytułów mistrzowskich - powiedział prezes KTM Novi Korona Ryszard Bracik.

Finałowe rundy mistrzostw Polski, a także mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro, rozegrane zostaną w Kielcach w trzeci weekend września.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution