101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejny warsztat terapii zajęciowej w Kielcach

Data publikacji: 27.08.2018 14:48
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Kielcach uruchomiony zostanie drugi warsztat terapii zajęciowej. To placówka, w której osoby niepełnosprawne mogą liczyć na rehabilitację ruchową oraz na różne zajęcia, które będą służyły ich aktywizacji.

Jak informuje Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, głównym celem działalności warsztatów terapii zajęciowej jest przygotowanie niepełnosprawnych do podjęcia zatrudnienia.

- Warsztat terapii zajęciowej, to placówka w której młode osoby niepełnosprawne przechodzą cykl zajęć, które mają je przygotować do znalezienia zatrudnienia i w miarę samodzielnego życia. Dają także swoim uczestnikom możliwość korzystania z rehabilitacji ruchowej, dodaje Marek Scelina.

W warsztacie terapii zajęciowej, który uruchomiony zostanie na osiedlu Podkarczówka, przebywać będzie 26 osób z niepełnosprawnością intelektualną.

- Zajęcia będą prowadzone w pięciu wyspecjalizowanych pracowniach. To m.in. zajęcia domowe, plastyczno-muzyczne, rękodzieła, czy krawiecko-dziewiarskie, wylicza dyrektor Scelina.

Warsztat terapii zajęciowej uruchomiony zostanie we wrześniu, a znajdować się będzie przy ulicy Krzemionkowej 1. Inny warsztat działa przy ulicy Słonecznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution