101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Odblaskowa akcja polskiego ubezpieczyciela

Data publikacji: 28.08.2018 16:46
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Pięć i pół tysiąca odblasków trafi do uczniów kieleckich szkół

Pięć i pół tysiąca odblasków trafi do uczniów kieleckich szkół
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Pięć i pół tysiąca odblasków trafi do uczniów kieleckich szkół. To element ogólnopolskiej kampanii społecznej „Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze”, którą prowadzi PZU. Biuro prasowe instytucji poinformowało Radio Kielce, że odblaski oraz materiały edukacyjne dla dzieci i rodziców trafią do szkół w pierwszej połowie września.

Akcję bardzo dobrze ocenia Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Jak mówi każda osoba, która porusza się po zmroku poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

- Im więcej takich elementów na ubraniu pieszego, tym łatwiej go dostrzec na drodze. Dziecko wyposażone w odblask można dostrzec nawet z odległości 140 metrów, a dziecko ubrane w ciemny strój widać dopiero z 40 metrów. A przecież im wcześniej kierowca ma szansę zareagować i zwolnić, tym mniejsza szansa, że dojdzie do tragedii - tłumaczy Kamil Tokarski.

Jak dodaje rzecznik, świętokrzyscy policjanci regularnie odwiedzają szkoły i tłumaczą uczniom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy dzień staje się coraz krótszy.

- Niektórzy kierowcy odzwyczaili się od obecności dzieci na drogach w okolicy szkół. Tymczasem rok szkolny zacznie się już za kilka dni. Policjanci będą sprawdzać, czy oznaczenia na drogach w okolicy placówek oświatowych są prawidłowe, czy niczego tam nie brakuje - zapowiada Kamil Tokarski.

W związku z powrotem dzieci do szkół więcej policjantów będzie monitorować te okolice z uwagi na bezpieczeństwo, dlatego prowadzący pojazdy powinni zachować szczególną uwagę. W ubiegłym roku w Polsce zginęło 911 dzieci poruszających się pieszo po drogach.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution