101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce stolicą disco i dance. To będzie taneczno-muzyczne wydarzenie roku

Data publikacji: 28.08.2018 18:48 / Data aktualizacji: 28.08.2018 21:11
Autor: Karol Żak , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
19.08.2017 Kielce. Koncert Gwiazdy Letniego Nieba w amfiteatrze na Kadzielni.

19.08.2017 Kielce. Koncert Gwiazdy Letniego Nieba w amfiteatrze na Kadzielni.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Coraz bliżej Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach. Wydarzenie odbędzie się 7 i 8 września w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia. Jego organizatorami są Telewizja Polska i miasto Kielce.

 

Na koncerty zaprasza sam Marek Sierocki

 

Jak mówi Artur Sobolewski, dyrektor wydziału kultury, sportu i promocji w Urzędzie Miasta, propozycja stworzenia festiwalu muzycznego w Kielcach pojawiła się ze strony Telewizji Polskiej, przy okazji zeszłorocznego zamieszania wokół konkursu piosenki w Opolu. Dodaje, że festiwal pozwolił miastu stać się ważnym punktem na kulturowej mapie Polski.

Pierwszego dnia wystąpią największe gwiazdy gatunku dance i disco polo. Będą to m.in. zespoły Weekend, Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, a także Zenek Martyniuk i Sławomir. Gościem specjalnym w tym dniu będzie Loona. Miał także wystąpić Mans Zelmerlöw, ale z powodów osobistych odwołał swój występ.

Drugiego dnia na scenie zaprezentują się gwiazdy zagraniczne. Wśród nich m.in. Kate Rayan, In-Grid, Velvet, czy Shaun Baker. Swoje przeboje zaśpiewają również Papa D oraz Stachursky. Ponadto na scenie pojawi się dwójka dodatkowych artystów. Będą to: Arash i Mohombi.

Pierwszy dzień festiwalu poprowadzą Kajra i Sławomir, a także Mateusz Szymkowiak. Gospodarzem drugiego dnia będzie m.in. Marek Sierocki, dziennikarz muzyczny, dyrektor artystyczny festiwali w Opolu i Sopocie.

19.08.2017 Kielce. Koncert Gwiazdy Letniego Nieba w amfiteatrze na Kadzielni.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przemysław Predygier, prezes TVP3 Kielce, zapowiada, że mieszkańców Kielc czeka wydarzenie na europejskim poziomie.

- Atmosfera będzie naprawdę gorąca. Zapowiada się prawdziwe, taneczno-muzyczne wydarzenie roku. Jestem przekonany, że Amfiteatr na Kadzielni jako miejsce do organizowania tego typu imprez nie ma sobie równych nie tylko w Polsce, ale i całej Europie - mówi.

Tegoroczny Festiwal Muzyki Tanecznej to kontynuacja współpracy, jaką w zeszłym roku Miasto Kielce nawiązało z Telewizją Polską, organizując w sierpniu na Kadzielni koncert „Gwiazdy Letniego Nieba”. W tym roku TVP zaproponowało wydarzenie osadzone w ramach coraz bardziej popularnej muzyki disco i dance. Umowa o współpracy pomiędzy Miastem Kielce a TVP została zawarta na najbliższe 3 lata.

Wydarzenie będzie transmitowane w Telewizji Polskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution