101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Biskup Nitkiewicz: wsłuchujemy się w głos ludzi świeckich

Data publikacji: 30.08.2018 10:00
Autor: Marek Orkisz , Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Grażyna SzlęzakWójcik oraz biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz

Grażyna Szlęzak-Wójcik oraz biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz
Sandomierz. 30.08.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

8 września w Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach odbędzie się oficjalnie zakończenie jubileuszu 200-lecia istnienia Diecezji Sandomierskiej. Odbywające się przez wiele miesięcy celebracje i spotkania były okazją do integracji mieszkańców.

- To bardzo ważne, aby ludzie w czasach wielu podziałów mogli podać sobie ręce i skupić się na stojących wyzwaniach - powiedział biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Jak dodał gość Radia Kielce, w tym czasie podejmowane były różne inicjatywy. Na przykład przy wsparciu rządu wystawiono oratorium o męczennikach sandomierskich. Z kolei efektem odbywającego się synodu diecezjalnego są dokumenty, które teraz przesłane zostaną w celu konsultacji do parafii i różnych środowisk.  Dotyczą one wielu dziedzin życia religijnego, katechizacji, czy spraw społecznych, np. prowadzonych przez Kościół akcji charytatywnych.

Jak zauważył hierarcha, świat bardzo szybko się zmienia. Dawnej synody odbywały się co 50 lat. Dziś zmiany są bardzo radykalne. Często nie nadążamy za nimi czy sposobem życia i mentalnością nowych pokoleń. To także nowe zagrożenia i wyzwania. Musimy jako Kościół wsłuchiwać się w głos ludzi świeckich i razem z nimi podejmować decyzje.

Jubileusz 200-lecia diecezji zakończy się 8 września w Sulisławicach. Podczas uroczystości poświęcone zostaną nowe złote korony dla cudownego obrazu Matki Boskiej Bolesnej znajdującego się w Sanktuarium Maryjnym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution