101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości [ZAPIS RELACJI, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 02.09.2018 07:00 / Data aktualizacji: 02.09.2018 14:36
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie
02.09.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Warszawie odbyła się krajowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi. Konwencję otworzyło wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Następnie na scenie pojawili się kandydaci Zjednoczonej Prawicy na prezydentów poszczególnych miast. Na koniec przemówienie wygłosił premier Mateusz Morawiecki.

14.12 - Zakończyło się przemówienie premiera Morawieckiego. Owacje na stojąco. Publiczność krzyczy „dziękujemy”. Zakończyła się także konwencja.

14.10 - Pokazaliśmy, jakie sukcesy można osiągać przy dobrych samorządach - na Podkarpaciu, gdzie rządzi PiS w urzędzie marszałkowskim, jak szybko spada bezrobocie. Wierzę, że razem - w kolejnych latach – po tych poczwórnych wyborach, które są przed nami - potwierdzimy, że w naszych sercach jest najlepsza z możliwych Polska, bo Polskę się kocha – mówi. - Dlatego musimy znów ruszyć na spotkania z mieszkańcami, obywatelami - zaznacza.

14.06 - Te wszystkie działania będą mogły być zrealizowane, jeżeli wybierzemy dobry, uczciwych, sprawnych gospodarzy. Chcemy patrzyć w przyszłość. Mieszkańcy chcą, żeby codzienne koszty były niższe. Chcemy to wszystko pokazać na poziomie lokalnym. W urzędach wojewódzkich, wszystkich tam, gdzie nieudolnie rządzi PO – PSL, wydawanie środków również unijnych jest na niższym poziomie, niż nasze programy centralne. Nie umieją zagospodarować tych środków – mówi premier Morawiecki. - Dwukrotnie zwiększyli liczbę urzędników i urzędach marszałkowskich - dodaje.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wystąpienie premiera Mateusza MorawieckiegoWarszawa. 02.09.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

14.03 - My Polskę sklejamy: drogami, mostami, kolejami i zwyciężamy na tym polu – mówi Mateusz Morawiecki. Sala krzyczy: „zwyciężymy, zwyciężymy”.

14.02 - My jesteśmy bardzo europejską partią, ale tę europejskość rozumiemy też trochę inaczej. Nie jako poklepywanie się po plecach, ale podnoszenia standardów życia, żeby Polacy mogli żyć na poziomie mieszkańców Europy Zachodniej – zaznacza Mateusz Morawiecki i dostaje za to ogromne brawa. – Pamiętajmy, ten kto straszy wyjściem Polski z UE, szkodzą Polsce, bo my mamy piękny program dla Europy. Pomagamy Europie w wielu obszarach. Chcemy, żeby w tej Europie Polska była suwerenna, tak, jak pozostałe kraje. Warto być Polakiem – zaznacza.

14.00 - To jest pięć punktów, na które rząd PiS przeznaczy najwięcej środków, jakie kiedykolwiek władza centralna przeznaczyła na wsparcie samorządów. Dlatego wybierzmy takich gospodarzy, jak Patryk Jaki, Małgorzata Wassermann i tysiące innych. Bo oni się nie obrażają na władzę centralną, tylko potrafią współpracować. Gospodarzy, którzy nie zaczynają na inwestycji na miesiąc przed wyborami, ale ruszają z nimi na miesiąc po nich – przyznaje szef rządu.

13.58 - Czwarty punkt – żeby dzieci i młodzież ze wsi i małych miejscowości miały takie same szanse rozwoju, jak ich rówieśnicy z większych miejscowości. Chcemy do wszystkich gmin doprowadzić szybki Internet. Bo jesteśmy partią nowoczesną – dodaje.

- Piąty punkt – mieszkasz, decydujesz, czyli budżet obywatelski, tak, żeby ludzie w samorządach mogli więcej decydować o tych samorządach – mówi. PiS wprowadził taką regulację, żeby pół procenta budżetu było przeznaczone na budżet obywatelski. W tym celu przeznaczymy 300 mln złotych, żeby wspierać te gminy w budżetach obywatelskich. PiS jest partią republikańską – do czegoś, a nie od czegoś – zaznacza premier.

13.56 - W programie okolica jest też bardzo ważna nasza aktywność sportowa, dla rodzin, dzieci, dlatego zaangażujemy w ciągu kilku lat 500 mln złotych w nowe, tematyczne place zabaw dla dzieci, nowe ośrodki dla sportowe, otwarte strefy aktywności, siłownie zewnętrzne – dodaje.

Trzeci punkt – dalsze otoczenie – chodnik, dworzec, autobus – czyli nowoczesna gmina. Bo w ramach tego – idąc do szkoły, dziecko często idzie poboczem lub po ulicy, czasami więc zdarzają się tragedia, dlatego w tysiącach takich miejsc gdzie nie ma chodników, będziemy je tworzyć. Chcemy, żeby bezpieczna szkoła oznaczała też bezpieczną drogę do szkoły – mówi.

- Największy od 50 lat program renowacji dworców. Zainwestujemy w to miliardy złotych, aby nasze dworce były piękne, chcemy, żeby z tego byli dumni również mieszkańcy małych miejscowości – dodaje.

- Autobusy – zamykanie dworców, połączeń to niechlubny symbol Polski ostatnich lat. Przeznaczymy pieniądze dla gmin, które chcą wznowić połączenia autobusowe – mówi.

13.51 - Pierwszy punkt – ciepły dom – wysokie rachunki za ciepło. Od września ruszamy z największym programem termomodernizacji: ciepły dom – niższe rachunki i niższe rachunki za opady, śmieci. Chcemy udowodnić, że przy dobrej współpracy z gospodarzami naszych małych ojczyzn będzie to możliwe. Dlatego wdrażamy nowy program segregujesz – płacisz mniej. Ludzie chcą płacić mniej za gospodarkę odpadami.

Punkt drugi – otoczenie domu – chcemy znacząco zwiększyć nasze wydatki – co najmniej dwukrotnie – na domy seniora. To dla nich pomoc, rehabilitacja, działania o charakterze kulturalnym. To jest bardzo potrzebne dla ludzi.

13.48 - Teraz chcę powiedzieć kilka słów na temat programu, który zrodził się podczas spotkań z mieszkańcami. Mieszkańcy mówili o drogach lokalnych, chodnikach, kolejach. Na bazie tych rozmów chce przestawić 5 punktów, które będą dla nas dodatkowym motorem na wybory samorządowe – mówi.

13.47 - Trzeba zapytać też, gdzie była Konstytucja jak mafie VAT-owskie okradały nasze państwo, a nikt nie reagował na to? Gdzie była wtedy konstytucja? Jak miliony Polaków żyło w ubóstwie – też jej nie było. My będziemy przestrzegać konstytucji, ale mamy prawo zmieniać Polskę na potrzebę wszystkich jej obywateli – zaznacza.

13.45 - PSL rządził 16 lat przed te 25 lat, wyprzedając przetwórnie warzywno–owocowe, wielkie zakłady mięsne, karząc rolników. My odbudowujemy to, co dla rolników jest najważniejsze do stabilizacji cenowej. PSL pozbawił nasze rolnictwo i naszych rolników tych możliwości. My to odbudowujemy niemal z gruzów – mówi premier Morawiecki. – My bardzo jednoznacznie przestrzegamy konstytucji. My patrzymy na nią całościowo. W artykule 10 jest jasno określona równowaga władz: ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Ale jaka to sądownicza, która sama się wybiera i sama się dyscyplinuje? – pyta premier. – My nie chcemy państwa prawników, tylko państwa prawa – dodaje.

13.42 - Podczas spotkań z Polakami towarzyszyły nam również nasi przeciwnicy, którzy krzyczeli często: „wolność”, „konstytucja”. Chcę im powiedzieć, że w ostatnich kilkunastu latach nie było w Polsce tyle wolności, ile jest teraz. Bo teraz najwięcej wolności mają polskie rodziny. Wolności od złych rządów naszych poprzedników – zaznacza. – Jak oni podnosili wiek emerytalny, to oferowali więcej wolności, czy mniej? My proponujemy – chcesz to idziesz na emeryturę po niższym wieku emerytalnym, chcesz to pracuj. Tak samo z sześciolatkami do szkoły. To rodzice decydują, kiedy ich pociecha pójdzie do szkoły – mówi premier Morawiecki.

13.39 - Kilkanaście dni temu odkupiliśmy Stocznię Gdańską – przypomina Mateusz Morawiecki.

13.38 - Czy ktoś pomyślałby 4 czy 5 lat temu, że będziemy mieć tak wielką politykę społeczną, wielkie wydatki na politykę obroną, jednocześnie najniższe bezrobocie, płąca minimalna najmocniej podniesiona do góry, stawki godzinowe, jednocześnie repolonizować polską gospodarkę? – pyta szef rządu.

13.36 - Kilka miesięcy temu przedstawiliśmy 5 punktów do zmiany. Dziś chcę złożyć sprawozdanie z tego – mały ZUS, obiecaliśmy, że zrobiliśmy i zrobiliśmy. Drugi punkt – Dobry Start, czyli wyprawka dla każdego, ważny zastrzyk dla uczniów – zrobiliśmy to. Dostępność plus – ogromne środki zainwestowane w eliminację różnych barier, robimy zgodnie z planem, tak, jak obiecujemy. Mniejszy podatek dla małych film – już od 1 stycznia małe firmy będą płaciły podatek tylko 9 procent. Chcemy polskich firm. Zakończyliśmy właśnie żmudne negocjacje z UE i te wielkie firmy, które do tej pory nie płaciły, teraz będą płacić 19 procent d podatku. Drogi lokalne – jak mówiliśmy, że zaangażujemy 5 mld złotych to nikt nie chciał uwierzyć. A my stawiamy już kolejny fundusz na drogi lokalne – mówi premier Morawiecki.

13.32 - Czy mieszkańcy Wielunia nie zasługują na godne europejskie życie? – pyta Mateusz Morawiecki. – Drodzy Państwo, to wszystko nie wzięło się z niczego. To wszystko wzięło się z wiary w możliwość w zmiany. To właśnie dlatego, że my nie dzielimy Polski i Polaków. My chcemy łączyć – mimo tego co nam się czasami przypisuje – Polska jest jedna!

13.31 - W naszych programach społecznych idziemy cały czas do przodu. Problemy związanie z osobami niepełnosprawnymi i innymi rozwiązujemy. Przeznaczamy coraz większe środki na solidarnościowe problemy. Możemy tak zrobić, ponieważ jesteśmy dobrym gospodarzem tej ziemi – mówi. – Tylko razem i zgodnie możemy zmieniać Polskę jako Zjednoczona Prawica – dodaje premier Morawiecki.

13.29 - Dziękuję za takie przyjęcie. Sala wypełniona po brzegi. Jest nas coraz więcej, kula śniegowa rośnie. Dziękuję za to, że przybyliście – zaczyna premier. – Kilka miesięcy temu, na Wiejskiej mieliśmy kilka problemów, które nas trapiły. Ale pokazaliśmy, że umiemy je rozwiązywać – mówi.

13.28 - Na scenie pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Wita go głośne "Mateusz, Mateusz".

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie02.09.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

13.19 - Przed poprzednimi wyborami mówili mi: Mówiono mi, nie startuj, masz 29 lat, jesteś młody, twój kontrkandydat to wieloletni prezydent. Wygrałem wybory wybory w pierwszej turze, wbrew temu, co pokazywały sondaże. Udało mi się – przy współpracy rządu i sejmiku województwa, w którym również rządzi PiS – spełnić swoje obietnice wyborcze – zaznacza.

13.17 - Na scenie Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli.

13.12 - Dotychczas władze w Gdańsku zamknęła się w jakichś kryształowych pałacach – zaznacza. – Trzeba wyjść do ludzi. Chcę to zmienić. Chcę pomagać ludziom. Wiem, czego gdańszczanie potrzebują. Potrzebują być wysłuchanym, a nie tylko konferencji prasowych prezydentów, którzy mówią jedno, a robią coś zupełnie innego – podkreśla Kacper Płażyński.

13.09 - Mój mąż wykorzystując swoje wykształcenie prawnicze niejednokrotnie starał się pomagać potrzebującym w ich bolączkach. A na koniec dnia – mimo że był bardzo zmęczony – widziałam, że jest bardzo szczęśliwy, że może pomagać innym – zaznacza. Na scenie pojawia się takę sam Kacper Płażyński.

13.06 - Na scenie Natalia Nitek - żona Kacpra Płażyńskiego – kandydata na prezydenta Gdańska.

13.02 - Wrocław był jednym z tych miast, w którym opór antykomunistyczny był największy. Wrocławianie są dumni ze swojego miasta, ale mamy dość zadłużenia, braków żłobków, przedszkoli, brudnego powietrza czy decyzji podejmowanych arbitralnie przez kilka osób w cieniu jednego ratuszowego gabinetu – podkreśla. – Pora na Wrocław, który będzie na miastem naszych aspiracji i marzeń – dodaje.

13.00 - Na scenie już Mirosława Stachowiak-Różecka - kandydatka na prezydenta Wrocławia.

12.58 - Dołączając do PiS-u wiedziałam, że zostawiam swoje dotychczasowe życie, ale dołączam do osób, które też zostawiły swoje rodziny. Bardzo często jesteśmy w Warszawie. Nie robimy tego dla siebie, ale robimy to dlatego, że kochamy Polskę i Polaków – podkreśla.

12.57 - Kandydat na prezydenta Krakowa witana jest gromkim „Małgosia, Małgosia”.

- To bardzo wzruszające, słyszeć takie słowa od własnej siostry – zaczyna. – 3 lata temu dostałam propozycję, żeby dołączyć do Prawa i Sprawiedliwości. Zgodziłam się, chciałam współpracować z silnymi ludźmi. Od tego czasu poprawiło się życie Polaków, ale to nie oznacza, że nasza droga się zakończyła. Przed nami wielka szansa, żeby Dobra Zmiana zeszła niżej – do samorządu. Wierzę w to, że zwyciężymy bo jesteśmy silni i nam się chce. Wierzę w to, że Polacy widzą w nas energię, a mamy jej bardzo dużo. Zwyciężymy – podkreśla.

12.55 - Moja siostra chce naprawiać Polskę, swoje miasto – Kraków. Zawsze można na niej polegać – mówi o siostrze, która pojawia się na scenie.

12.54 - Teraz puszczanie jest nagranie Agaty Wassermann – siostry Małgorzaty Wassermann – kandydatki na prezydenta Krakowa.

12.53 - Pomiędzy rządami PO, Warszawa miała wybitnego prezydenta – profesora Lecha Kaczyńskiego. I dziś, jak nigdy, są ważne jego postulaty. Chciał jednoczyć mieszkańców. Centrum nauki to projekt Lecha Kaczyńskiego, chociaż przywłaszczają go sobie przedstawiciele PO – kończy Patryk Jaki. Wszyscy skandują „Patryk Jaki”.

12.51 - Wierzę w tę magiczną moc Warszawy, która co roku – 1 sierpnia – zatrzymuje się. To jest jedyne takie miejsce na świecie. Zbliża się rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości. W związku z tym mam jedno marzenie – żeby Warszawa była uczciwa. Politycy PO postawili gigantyczny mur. Chcę zaapelować do Warszawiaków – zburzmy razem ten mur. On stoi na taśmie klejącej – dodaje.

12.49 - Warszawa z tymi wszystkimi cechami nie zasługuje na rządy Platformy Obywatelskiej – mówi Patryk Jaki, za co otrzymuje gromkie brawa. – To właśnie za czasów PO dochodziło do największych skandali. Warszawa przestała się rozwijać za ich władzy – skorumpowany ratusz pod butem deweloperów, nawet Bułgaria wybudowała więcej metra – podkreśla Jaki. – Ja chcę powiedzieć, że skończymy ten koszmar i zaczniemy prawdziwy sen o Warszawie. Ja wierzę w Warszawę, która potrafi budować tanie mieszkania dla studentów, potrafi wspierać przedsiębiorców, wierzę w Warszawę, w której to obywatele dyktują deweloperom zasady, a nie na odwrót – mówi Patryk Jaki.

12.46 - Bez wsparcia rodziny nie miałbym na co dzień tyle sił – rozpoczyna Patryk Jaki. – Warszawa jest miastem absolutnie wyjątkowym. To jest miejsce w którym krzyżują się wszystkie najpiękniejsze cechy Polaków – męsko, odwaga, przywiązanie do odwagi oraz siła ducha, która pozwoliła pokonać największe przeciwności. W Warszawie udało się ustanowić Konstytucję 3 Maja. To tu mieliśmy do czynienia z Bitwą Warszawską, która była jedną z najważniejszych bitew w historii świata. To tutaj też umierał komunizm – wymienia.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie02.09.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

12.44 - Jestem tu z bardzo ważnego powodu. Wszyscy znacie mojego męża – Patryka Jakiego – jako osobę bardzo energiczną, pracowitą i zaangażowaną. I to jest prawda. Ale mam wrażenie, że nie są też podkreślane cechy osobowości, które dla mnie – jako żony – są najważniejsze. Jest bardzo troskliwym ojcem, na której razem z synem zawsze możemy liczyć. Dzięki temu ja mam pewność, że jeśli kiedykolwiek pojawią się na naszej drodze problemy, on siądzie i zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie. Będzie odpowiedzialny – mówi Anna Jaki. – Mam nadzieję, że Państwo również dostrzeżenie te cechy – dodaje. – Zawsze można na niego liczyć – podkreśla.

Na sali jest także Patryk Jaki z synem. Obydwaj pojawili się na scenie.

12.41 - Na scenie pojawiła się Anna Jaki – żona Patryka Jakiego – kandydata na prezydenta Warszawy.

12.39 - Prezentowany jest spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Mówi w nim m.in. Mateusz Morawiecki: zmienimy Polskę na lepsze, tak, jak to robimy teraz. My się Polski nie wstydzimy. My za Polskę dziękujemy – mówi. – Chcemy zbudować Polskę szczęśliwą – dodaje.

12.36 - Na scenie pojawili się także Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Wszyscy krzyczą „Jarosław, Jarosław”. Razem z prezesem Kaczyńskim podpisali porozumienie, żeby wspólnie pójść do wyborów. - Pokazaliśmy, że możemy być razem, że możemy iść razem dla dobra Polski i Polaków - mówi Waldemar Buda.

12.35 - Na tej sali piszemy kolejne porozumienie. Można powiedzieć – przedłużenie tego sprzed 3 lat. Idziemy razem ku zwycięstwu, ku lepsze Polsce, niż ta, która jest dziś. Idziemy ku temu, by wspólnym wysiłkiem społeczeństwa i władzy wszystkich szczebli doprowadzić do tego, żeby za 15 lat można było powiedzieć: w Polsce jest tak samo jak na Zachodzie pod każdym względem – zaznacza prezes Kaczyński. – PiS i Zjednoczona Prawica jest w stanie do tego doprowadzić. Musimy być razem, być uczciwi i być pokorni. Tego Wam i sobie życzę. Zwyciężymy – mówi prezes Kaczyński.

Cała sala na stojąco krzyczy „zwyciężymy”.

12.32 - Polska prawica wyciągnęła wnioski z błędów poprzedników. Odrzucamy spory, jesteśmy razem, razem działamy dla dobra publicznego, rozumiemy politykę, tak, jak powinna być rozumiana. Ogromnie ważna jest uczciwość. Musimy o tym pamiętać i ciągle przypominać. Musimy być pokorni, kiedy popełniamy błędy. Bo popełnia je każdy, kto coś robi. Myśmy pokazali, że to potrafimy – mówi Jarosław Kaczyński. I otrzymuje burzę braw z sali.

12.30 - Czy nie można skorzystać z tej synergii, która jest zawsze wtedy, kiedy samorządy współpracują między sobą. Czy nie można skorzystać z tej synergii, która jest we współpracy pomiędzy samorządem i rządem? – pytania Jarosław Kaczyński. – Czy chcemy takich samorządów, które będą warczały na rząd jak to nie raz dotychczas było, czy chcemy samorządów, które będą pracowały na dobro Polaków? – dodaje.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie02.09.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

12.29 - Musimy dalej ostro iść do góry i wierzyć, że Polacy znają fakty i wiedzą jak jest. Polacy mają wielkie ambicje. Wśród tych wyborów, które nas czekają są też wybory do europarlamentu i są one bardzo ważne, bo Polacy chcą być w Europie i Unii Europejskiej. Bo dla nich to najkrótsza droga do lepszego życia, większych zarobków – podkreśla Jarosław Kaczyński. – Nie możemy jednak powtarzać błędów Zachodu i zarażać się tymi chorobami, które tam panują. Nasi rodacy widzą wokół siebie, w swoich wsiach, miastach wiele rzeczy, które trzeba zmienić, ale widzą także wiele osiągnięć. Doceniają to, co samorządy zrobiły dotychczas. Chcę jasno powiedzieć – my to też doceniamy. My nie idziemy, żeby kogoś rozliczać. My będziemy rozliczać się tylko tam, gdzie mamy do czynienia z wydarzeniami tragicznymi, gdzie m.in. doszło do wielkich nadużyć. Tak jak w Warszawie. I pewnie jest wiele takich miejsc – mówi Jarosław Kaczyński.

12.25 - Najłatwiej jest realizować rozkazy silniejszych. Jeśli chcemy  realizować swoje zadania – jest nieporównywalnie trudniej – dodaje Jarosław Kaczyński. – Pamiętajmy o dwóch sprawach – po pierwsze – dotrzymujemy słowa, czyli nie uchybiamy temu, co jest istotą demokracji. Bo przecież demokracja nie może polegać na oszustwie i manipulacji. Jeżeli ktoś, coś zapowiada, a nie realizuje to wtedy wybory nie mają sensu. My swoje obietnice realizujemy, albo idziemy, żeby je realizować. Dlatego powtarzam, nie uchybiliśmy demokracji – podkreśla prezes PiS. – Po drugie, idziemy pod górę – nie w dół, czy płasko – ku lepszej Polsce i lepszemu losowi Polaków. Bardziej bezpiecznemu, z piękną perspektywą nie tylko dla obecnego dorosłego pokolenia, ale także dla dzieci i wnuków – dodaje.

12.23 - Dla nas wybory samorządowe to będzie ocena naszej „Dobrej Zmiany”. To będzie jednak ocena zagłuszona, bo od pewnego czasu trwa kampania przeciw Dobrej Zmianie, która nie jest zwykłą dyskusją pomiędzy rządzącymi a opozycją. Tutaj mamy atak od wewnątrz i zewnątrz. Tu nie liczą się fakty. Tu chodzi, żeby poniżyć. Nie tylko Dobrą Zmianę, ale także Polskę – mówi.

12.21 - Nas by tu nie było, gdyby nie Lech Kaczyński. Pamiętajmy o tym – rozpoczął prezes Jarosław Kaczyński.

12.18 - Na scenie jest już prezes Jarosław Kaczyński. - Bez niego nie byłoby Dobrej Zmiany - zapowiedział Waldemar Buda. Prezesa wita głośne "Jarosław, Jarosław". Wszyscy odśpiewali także "sto lat".

12.17 - W Centrum Expo XXI są już prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Aktualnie wszyscy odśpiewują „Mazurka Dąbrowskiego”.

12.14 - Rozpoczęła się konwencja. Jest nas tutaj ponad dwa tysiące osób i miliony przed telewizorami - zaczął Waldemar Buda.

12.02 - Konwencja, która miała się rozpocząć o godzinie 12.00, rozpocznie się z kilkunastominutowym opóźnieniem.

12.00 - W Warszawie są oczywiście parlamentarzyści z regionu świętokrzyskiego:

Warszawa. Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Kryj - poseł PiS i Anna Kwiecień - posłanka PiS02.09.2018 / Fot. twitter

11.52 - To będzie konwencja w iście amerykańskim stylu, z dobrą energią i  bardzo dobrym przekazem politycznym - powiedział przed rozpoczęciem Krzysztof Lipiec - szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zapraszamy na relację live.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution