101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Premier Morawiecki zaprezentował kolejną „piątkę” [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 02.09.2018 14:51 / Data aktualizacji: 02.09.2018 16:21
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego
Warszawa. 02.09.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu podczas konwencji PiS w Warszawie podkreślił, że rządy PiS są przede wszystkim skuteczne. W tym kontekście wymienił tzw. piątkę Morawieckiego i przykłady działań już podjętych, które zmieniają Polskę.

Posłuchaj wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego:

To między innymi zmniejszenie VAT dla małych firm, obniżenie podatku dla firm polskich. Premier zwrócił uwagę również na to, że ostatnio zakończyły się negocjacje z Unią Europejską, które pozwolą na to, że duże firmy zagraniczne zaczną płacić w Polsce podatek od dochodów.

Najważniejszym punktem wystąpienia premiera Morawieckiego to program dla samorządów, rodzaj kolejnej „piątki”. Najważniejsze z jego założeń to ciepły, polski dom, czyli program dofinansowania termomodernizacji budynków, a także zmniejszenia rachunków za śmieci. Według premiera to możliwe, bo rząd wdroży program „Segregujesz - płacisz mniej”.

Specjalne programy będą skierowane dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, a premier zapowiedział również co najmniej dwukrotne zwiększenie wydatków na domy seniora zapewniające aktywizację starszych ludzi. Z kolei 500 mln złotych z budżetu centralnego ma być przeznaczone na dofinansowanie samorządów, tworzących przede wszystkim nowe ośrodki sportowe i tematyczne place zabaw.

Jedno z najważniejszych działań to również 100 megabitów na 100-lecie niepodległości w małych miejscowościach. Rząd będzie wspierał szkoły podłączające się do szerokopasmowego Internetu. Równie ważne wydaje się być współfinansowanie rozwiązań służącym bezpiecznej drodze do szkoły, a także remonty dworców kolejowych i autobusowych. Co istotne będą też pieniądze dla gmin, które chcą odtwarzać połączenia autobusowe w małych miejscowościach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution