101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: współpraca rządu z samorządami jest niezbędna [OBEJRZYJ]

Data publikacji: 03.09.2018 08:05
Autor: Radosław Podsiadły , Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Kielce. 03.09.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Wsparcie samorządów przez rząd jest jednym z ważniejszych punktów programu wyborczego Zjednoczonej Prawicy. To zobowiązanie zamyka się w pięciu punktach, zaprezentowanych przez premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.


- Mamy konkretny program polityczny, który z całą pewnością wzmocni samorządy, a co najistotniejsze, i o czym mówili premier Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński, ta synergia między władzą rządową i lokalną jest wręcz koniecznością, aby dobrych zmian można było dokonywać także w strukturach władz publicznych, jakimi są samorządy - stwierdził.

Parlamentarzysta wyraził ubolewanie, że często chęci współpracy ze strony samorządu brakuje. - Gdyby na przykład marszałek województwa świętokrzyskiego wsłuchał się w apele ministra rozwoju, to nie byłoby spowolnienia w wydatkowaniu pieniędzy unijnych i nasz region nie byłby dziś na szarym końcu listy - podkreślił poseł. Jako dobry przykład właściwej polityki rozwoju regionalnego wskazał województwo podkarpackie, które także leży na tzw ścianie wschodniej.

Krzysztof Lipiec zaznaczył, że wszystkie obietnice wyborcze, złożone w 2015 roku są realizowane. To gwarant zaufania społecznego - dodał. Parlamentarzysta stwierdził, że warunkiem realizacji zadań przez samorządy jest ich bezpieczeństwo finansowe. Takie bezpieczeństwo daje rządowy program "Dobry dom", wpisujący się w projekt "Czyste powietrze". - Rozpoczynamy kampanię informacyjną w naszym regionie - powiedział poseł.

- Eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska odwiedzą wszystkie gminy, w których będziemy przedstawiali pomysły na to, jak można taki ciepły dom urządzić korzystając ze środków przeznaczonych właśnie na akcję "Czyste powietrze". We wtorek, 4 września odbędzie się pierwsze spotkanie w strażnicy w Nowej Słupi o godzinie 16.00 - dodał.

Rząd przeznacza duże pieniądze na termomodernizację domów, wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Skutkiem będą mniejsze opłaty za ogrzewanie i lepsza jakość życia mieszkańców. Będzie także wsparcie dla transportu publicznego, co wpłynie na szybszą komunikację i poszerzenie sfery wolności. Dotychczas wiele gmin rezygnowało z finansowania komunikacji zbiorowej ze względu na duże koszty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution