101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Modernizacja kosztowała 5 milionów, ale stadion w Nowinach robi wrażenie

Data publikacji: 06.09.2018 13:25
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Nowinach

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Nowinach
Fot. GKS Nowiny

W sobotę, 8 września zostanie oficjalnie otwarty, zmodernizowany stadion w Nowinach. Dzień wcześniej na obiekcie, który będzie nosił nazwę „100-lecia Odzyskania Niepodległości” rozegrany zostanie mecz XXXIII Międzynarodowego Turnieju o Puchar Syrenki, w którym zmierzą się juniorskie reprezentacje Polski i Estonii. Wartość inwestycji to pięć milionów złotych.

Do użytku oddane zostaną dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, w tym jedno ze sztuczną trawą. Na obydwu obiektach zamontowane zostało oświetlenie. Gruntowny remont przeszła płyta główna stadionu w Nowinach.

Położona została, wykładana z rolek, naturalna trawa. Wcześniej wykonano drenaż i zamontowano automatyczne nawadnianie. 

- Boisko ze sztuczną trawą otrzymało certyfikat FIFA Quality. Oświetlenie zamontowane jest jedynie do celów treningowych. Na co dzień ze stadionu korzystać będzie drużyna piłkarska występująca w IV lidze świętokrzyskiej - powiedział wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.  

Wokół boiska powstała tartanowa bieżnia. Cztery tory mają po 400 metrów, natomiast 6 pozostałych po 100 metrów.

- Wybudowane zostało także koło do pchnięcia kulą oraz rozbieg do skoku w dal. Jesteśmy także przygotowani na rozgrywanie skoku wzwyż. Otrzymaliśmy certyfikat, który pozwala na organizację zawodów lekkoatletycznych na poziomie województwa - dodał Sebastian Nowaczkiewicz. 

Mecz Pucharu Syrenki, w którym Polska zmierzy się z Estonią rozpocznie się w piątek o godzinie 17.30. W sobotę od godzinie 14.00 kibice będą mogli uczestniczyć w imprezach sportowych, które będą elementami oficjalnego otwarcia stadionu. "Bieg o Nowińskie Kominy", konkurs pchnięcia kulą, biegi dla przedszkolaków i uczniów szkół z terenu gminy, a o godzinie 17.00 spotkanie o mistrzostwo 4.ligi GKS Nowiny - Zdrój Busko. Będą także pokazy karate, judo i akrobatyki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution