101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Festiwal Muzyki Tanecznej sukcesem na skalę europejską

Data publikacji: 10.09.2018 13:56
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

08.09.2018 Kielce. Festiwal Muzyki Tanecznej. Dzień drugi
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sukcesem na skalę europejską - określił Konrad Smuga dwudniowe koncerty na kieleckiej Kadzielni. Reżyser festiwalu dodał, że bardzo trudne było stworzenie widowiska, które różniłoby się nie tylko od konkurencyjnych imprez muzycznych, ale także od innych wydarzeń odbywających się na Kadzielni. Dodał, że na potrzeby festiwalu zatrudnione zostały najlepsze firmy z kraju oraz osoby zajmujące się produkcją wielkich, międzynarodowych widowisk.

Pochodzący z Kielc reżyser zaznacza również, że ogromną rolę w powodzeniu widowiska odegrała publiczność, która wykazała się entuzjazmem niespotykanym na innych tego typu imprezach.

Sukces kieleckiego festiwalu pokazały także wyniki oglądalności. Pierwszego dnia transmisję  na antenie TVP2 obejrzało ponad 2 miliony widzów. Drugi dzień festiwalu wygrał między innymi z konkurencyjnym programem Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski stwierdza w rozmowie z Radiem Kielce, że jedyną przeszkodą w osiągnięciu pierwszego miejsca na tabeli oglądalności był mecz piłki nożnej emitowany w piątek na antenie TVP1. Dodaje, że Kielce od dawna zasługiwały na ogólnopolską imprezę takiego formatu. Zaznacza również, jak ogromną rolę w organizacji imprezy odegrał prezydent miasta, Wojciech Lubawski.

- Prezydenta Lubawskiego mogę określić jako człowieka wiarygodnego i profesjonalnie podchodzącego do swoich zadań. Życzyłbym sobie więcej tak udanych partnerów w biznesie - mówi prezes telewizji .

Za rok w Kielcach ponownie  odbędzie się Festiwal Muzyki Tanecznej. Urząd Miasta Kielce i Telewizja Polska podpisały umowę o współpracy przy organizacji imprezy  przez najbliższe 3 lata.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution