101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Enduro w najlepszym wydaniu w Kielcach

Data publikacji: 10.09.2018 16:56
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Finałowe rundy ME w motocyklowych rajdach enduro w Kielcach. Reprezentacja Polski

Finałowe rundy ME w motocyklowych rajdach enduro w Kielcach. Reprezentacja Polski
Fot. ktmnovi.pl

Ponad 140 zawodników wystartuje w finałowych rundach tegorocznych mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro, które w najbliższy piątek rozpoczną się w Kielcach. Walczący o miano najlepszych na Starym Kontynencie, mają już za sobą zawody we włoskim Fabriano, rumuńskim Becau i szwedzkim Skövde.

Na podkieleckich trasach rozegrane zostaną ostatnie trzy rundy mistrzostw Europy oraz dwie finałowe mistrzostw Polski i Pucharu Polski, w których weźmie udział ponad 50 zawodników. Bazą imprezy będzie parking przy kieleckiej Hali Legionów, gdzie już w czwartek odbędzie odbiór techniczny motocykli.

Rywalizacja będzie rozpoczynać się o godzinie 9.00. W piątek i sobotę zawodnicy czterokrotnie pokonają trasę długości 50 kilometrów, przebiegającą m. in. przez Górki Szczukowskie, Szewce i Piekoszów. Na pętli są dwa odcinki specjalne: enduro - test w Jaworzni i cross - test w Wincentowie. W niedzielę, uczestnicy European Enduro Championship, będą mieli do pokonania motocross w Dębskiej Woli.

Finałowe rundy ME w motocyklowych rajdach enduro w Kielcach. Trasa zawodówFot. ktmnovi.pl

- Wszystko jest już właściwie zapięte na ostatnio guzik. Trasa jest przygotowana, kończymy budowę odcinków specjalnych - powiedział dyrektor zawodów Ryszard Bracik.

- Kibiców zapraszam szczególnie na odcinki specjalne. W Jaworzni trasa jest bardzo zróżnicowana i wymagająca. W Wincentowie długa, bo prawie siedmiokilometrowa. Zawodnicy będą ją pokonywać około dwunastu minut. W niedzielę w Dębskiej Woli finał mistrzostw Europy i atrakcyjny motocross - dodał Ryszard Bracik.

W mistrzostwach Polski wystartuje ośmiu motocyklistów KTM Novi Korona Kielce: Maciej Giemza, Aleksander Bracik, Rafał Bracik, Dawid Domański, Jakub Wesołowski, Robert Frydrych, Kamil Parkitny i Łukasz Stępień.

Pierwszych pięciu zgłoszonych zostało również do startu w mistrzostwach Europy.

Jednym z patronów medialnych finałowych rund mistrzostw Europy, Polski i Pucharu Polski w motocyklowych rajdach enduro jest Polskie Radio Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution