101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Korona zacieśnia współpracę z koncernem samochodowym. Będzie „Suzuki Arena”

Data publikacji: 10.09.2018 17:48 / Data aktualizacji: 11.09.2018 14:44
Autor: Rafał Szymczyk , Karol Żak / Kategoria: Sport
Komentarze

Konferencja prasowa dot. zacieśnienia dotychczasowej współpracy pomiędzy Koroną Kielce, a Suzuki Motor Poland. Od lewej: Michał Pol, prowadzący konferencję; Krzysztof Zając, prezes Korony; Piotr Dulnik, szef krajowego oddziału koncernu Suzuki Motor Poland; Gino Lettieri, trener Korony Kielce
Warszawa. 11.09.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Suzuki Arena, tak będzie się nazywał stadion Korony, na mocy umowy podpisanej przez kielecki klub ze strategicznym sponsorem Suzuki Motor Poland. O zacieśnieniu dotychczasowej współpracy, biznesowi partnerzy poinformowali o tym na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie.

Umowa, którą wkrótce parafujemy, jest długoterminowa i jak powiedział Piotr Dulnik prezes Suzuki Motor Poland, opiewa na wielomilionowe kwoty.

– To projekt wieloletni i nie zakładam, że zostanie zakończony, na przykład, po trzech latach. Oczywiście każdą umowę można rozwiązać. Jeśli Korona spadłaby z Ekstraklasy, to nie wykluczam, że nadal bylibyśmy partnerami. Z drugiej strony jeśli drużyna wywalczy awans do europejskich pucharów, nie przewidujemy zwiększenia finansowania. Ono będzie na stałym poziomie. Załóżmy, że chodzi o kilka milionów złotych na sezon – stwierdził kielczanin Piotr Dulnik, najmłodszy szef krajowego oddziału koncernu Suzuki Motor na świecie i pierwszy nie Japończyk na tym stanowisku.

– Zmiana nazwy stadionu z „Kolporter Arena” na „Suzuki Arena” nie nastąpi natychmiast – powiedział Krzysztof Zając. – To proces, który potrwa przynajmniej dwa miesiące. Mam ogromny szacunek do firmy Kolporter, która była solidnym partnerem klubu. Musimy rozwiązać dotychczasową umowę, ale liczymy na dalszą współpracę – dodał prezes Korony.

Suzuki Motor Poland gwarantuje również dodatkowe środki finansowe na pozyskiwanie nowych zawodników.

– Jeśli prezes Krzysztof Zając uzna, że warto zakontraktować jakiegoś piłkarza, to siądziemy do stołu i będziemy na ten temat rozmawiać. Mam tu na myśli głównie młodych, perspektywicznych graczy – dodał Piotr Dulnik.  

W dalszym ciągu kielecki klub będzie dysponował flotą aut japońskiego producenta, ale zostanie ona zwiększona. Logo sponsora znajdzie się w centralnym miejscu z przodu meczowych koszulek piłkarzy Korony. Więcej znaczników marki znajdzie się również na stadionie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach.

W konferencji prasowej w Warszawie wzięli udział m.in. prezes Suzuki Motor Poland Piotr Dulnik, prezes Korony Krzysztof Zając, trener „żółto – czerwonych” Gino Lettieri oraz piłkarze Bartosz Rymaniak, Jakub Żubrowski i Adnan Kovacević.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution