101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rockowe brzmienia na kieleckiej Kadzielni

Data publikacji: 11.09.2018 15:03
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W ten weekend w Kielcach odbędzie się 6. edycja festiwalu muzyki rockowej „Kielce ROCKują”. Przez trzy dni stolicę regionu odwiedzą wykonawcy muzyki gitarowej z całego świata oraz gwiazdy polskiej sceny rockowej. W tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się na scenie kieleckiego amfiteatru na Kadzielni.

Jak mówi Artur Sobolewski - dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji miasta Urzędu Miasta Kielce, dzięki przeniesieniu festiwalu na Kadzielnię wydarzenie zyska ogólnopolską rangę i rozpoznawalność, która pozwoli dalej budować obraz Kielc, jako miasta ważnego dla kulturowego życia Polaków. Dodaje, że od czasu rozpoczęcia sprzedaży biletów, festiwalem zainteresowani są fani ostrego grania z całej Polski.

Paweł Wawrzeńczyk - pomysłodawca festiwalu, zapowiada, że impreza będzie nostalgicznym powrotem do czasów świetności muzyki rockowej. Dodaje również, że festiwal skierowany jest głównie do entuzjastów ambitnej rozrywki, których nie brakuje w województwie świętokrzyskim.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 14 września, darmowym koncertem otwierającym. Na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpią zespoły Tortilla z Torunia oraz brazylijska formacja Big Gilson Band. Na następne dwa dni festiwal przeniesie się na kielecką Kadzielnię.

W sobotę, 15 września, na scenie amfiteatru na Kadzielni wystąpią zespoły: Focus, Atomic Rooster oraz gwiazda wieczoru - Katarzyna Nosowska.

W niedzielę, 16 września, ostatniego dnia festiwalu wystąpią: Ten Years After i Chris Farlowe z formacją The Norman Beaker Band. Imprezę zamknie występ formacji KULT.

Wciąż dostępne są bilety na festiwal. Wejściówki będzie można zakupić w trakcie dni festiwalowych, od godziny 14:00 przy bramie kieleckiego amfiteatru od strony alei Legionów. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution