101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Remont ulicy Wojska Polskiego z rządowym dofinansowaniem?

Data publikacji: 12.09.2018 11:12
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ulica Wojska Polskiego

Ulica Wojska Polskiego
Kielce. 12.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Władze Kielc starają się o dodatkowe fundusze na remont ulicy Wojska Polskiego. Pieniądze można uzyskać z rządowego programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie może wynieść nawet 3 miliony złotych.

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie fragment od Miodowicza do ulicy Tarnowskiej.  Przebudowane zostaną także drogi dojazdowe do ulicy Wojska Polskiego oraz skrzyżowania. Jedną z największych zmian będzie wydzielenie na jezdni pasa dla rowerów. Takie nietypowe w mieście rozwiązania przyjęto w trakcie konsultacji społecznych. Zdecydowano, że na ulicy będą pasy rowerowe, zamiast chodnika wspólnego dla pieszych i cyklistów.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego obejmuje także częściowe skanalizowanie skrzyżowania z ulicami: Langiewicza, Żeromskiego i Dymińską. Przebieg tej ostatniej zostanie zmieniony i będzie się ona włączać do Tarnowskiej na wysokości ulicy Nowej. Powstanie tam czterowlotowe skrzyżowanie.

Drogowcy szacują, że remont będzie kosztował 7 milinów złotych. Uchwałę intencyjną w sprawie ubiegania się o dodatkowe wsparcie finansowe podejmą kieleccy radni na jutrzejszej sesji Rady Miasta. Projekt uchwały został już pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Finansów Publicznych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution