101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Finały enduro w Kielcach. KTM Novi Korona w drodze po mistrzowski tytuł

Data publikacji: 12.09.2018 13:46
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
22.11.2016. KTM Novi Kielce. Rafał Bracik

22.11.2016. KTM Novi Kielce. Rafał Bracik
Fot. fot. KTM Novi Kielce

Na dwie rundy przed końcem tegorocznego cyklu mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro, broniące tytułu KTM Novi Korona ma niespełna 24 punkty przewagi nad BKM Bielsko Biała. Finałowa rywalizacja, która zadecyduje również o indywidualnych rozstrzygnięciach, rozpocznie się w piątek w Kielcach.

- Nasza przewaga jest bardzo skromna. To nie jest tak, że możemy sobie odpuścić te zawody. Musimy się skoncentrować i walczyć. Niestety nie pomoże nam Damian Musiał, który doznał kontuzji. Pozostali zawodnicy chcą zdobyć kolejny tytuł drużynowego mistrza Polski - powiedział prezes KTM Novi Korona Ryszard Bracik.

Szanse na indywidualne tytuły ma kilku motocyklistów KTM Novi Korona. Tylko jakaś katastrofa przeszkodzi Maciejowi Giemzie w zwycięstwie w klasyfikacji generalnej. W klasie E1 równe szanse na końcowy triumf mają zarówno Rafał Bracik, jak i Maciej Giemza. W klasie junior o złoty medal powalczą m. in. Aleksander Bracik i Jakub Wesołowski. Na podium w klasie masters może jeszcze wskoczyć Robert Frydrych. 

Na podkieleckich trasach rozegrane zostaną ostatnie trzy rundy mistrzostw Europy oraz dwie finałowe mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Bazą imprezy będzie parking przy kieleckiej Hali Legionów, gdzie już w czwartek odbędzie odbiór techniczny motocykli.

Rywalizacja będzie rozpoczynać się o godzinie 9.00. W piątek i sobotę zawodnicy czterokrotnie pokonają trasę długości 50 kilometrów, przebiegającą m. in. przez Górki Szczukowskie, Szewce i Piekoszów. Na pętli są dwa odcinki specjalne w Jaworzni i Wincentowie. W niedzielę, uczestnicy European Enduro Championship, będą mieli do pokonania motocross w Dębskiej Woli.

Finałowe rundy ME w motocyklowych rajdach enduro w Kielcach. Trasa zawodówFot. ktmnovi.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution