101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleckie uczelnie ciągle czekają na nowych studentów

Data publikacji: 12.09.2018 17:31
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Jeszcze tylko kilka dni potrwa rekrutacja uzupełniająca, którą prowadzą kieleckie uczelnie. Jak mówi Piotr Burda, rzecznik Uniwersytetu Jana Kochanowskiego nabór dodatkowy zakończy 17 września.

- Od 20 lipca na naszą uczelnię aplikację złożyło 710 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem. Ale cały czas jest wiele kierunków, na których są wolne miejsca. To między innymi prawo, biologia, biotechnologia, turystyka i rekreacja - wymienia Piotr Burda.

Na każdym z wymienionych kierunków jest jeszcze kilka, kilkanaście miejsc. Kandydaci, którzy wzięli udział w dodatkowym naborze w UJK 19 września, dowiedzą się, czy zostali przyjęci. Piotr Burda nie ukrywa, że kielecka uczelnia liczy na to, iż wiele osób, które zdały poprawkową maturę, zdecyduje się wybrać studia w Uniwersytecie.

Na chętnych czeka również Politechnika Świętokrzyska. Jak mówi profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktycznych kandydaci mogą rejestrować się do 15 września. Dostępne są wszystkie kierunki poza architekturą, na którą rekrutacja już się zakończyła.

- Dodatkowych osób zarejestrowało się ponad 200. Na niektóre kierunki mamy już wypełnione limity w stu procentach, ale nie wymienię tych kierunków. Bo mimo iż teoretycznie mamy tam komplet studentów, to ciągle jest prawdopodobne, że przyjmiemy jeszcze innych chętnych - tłumaczy profesor Artur Maciąg.

Będzie to zależało czy inne kierunki Politechniki nie będą miały komplet kandydatów. Jeżeli tak się stanie, to uczelnia najprawdopodobniej przyjmie więcej osób niż planowała na najbardziej obleganych kierunkach. O tym, kto zostanie studentem Politechniki Świętokrzyskiej, młodzi ludzie dowiedzą się we wtorek 18 września, kiedy uczelnia wywiesi listy przyjętych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution