101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po siedmiu latach mistrzostwa Europy wracają do Kielc [PROGRAM, MAPA]

Data publikacji: 13.09.2018 13:21
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy w enduro
13.09.2018 / Fot. Rafał Szymczyk / Radio Kielce

- Po siedmiu latach, najważniejsza impreza na Starym Kontynencie, wraca na świętokrzyską ziemię – podkreślił prezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora, przed finałowymi rundami mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro, które od piątku rozgrywane będą na podkieleckich trasach.

- To jest bardzo ważna impreza. Wróciliśmy do kalendarza European Enduro Championship, od razu z trzydniowymi zmaganiami z finałowym motocrosem na koniec. Zawodników i kibiców czeka dużo emocji. Trzeba trzymać kciuki za „biało-czerwonych”. Sebastian Krywult walczy o tytuł mistrza Europy w klasie senior. Zgłosiliśmy reprezentację seniorów, juniorów i kobiet. Wszyscy będą walczyć o jak najlepsze miejsca. Nie zapominajmy, że ważna jest też rywalizacja drużynowa - dodał kielczanin Michał Sikora.

Kielce. Baza European Enduro Championship przy Hali Legionów13.09.2018 / Fot. Rafał Szymczyk / Radio Kielce

Na podkieleckich trasach rozegrane zostaną ostatnie trzy rundy mistrzostw Europy oraz dwie finałowe mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Bazą imprezy jest parking przy kieleckiej Hali Legionów.

Finałowe rundy ME w motocyklowych rajdach enduro w Kielcach. Trasa zawodówFot. ktmnovi.pl

Rywalizacja będzie rozpoczynać się o godzinie 9.00. W piątek i sobotę zawodnicy czterokrotnie pokonają trasę długości 50 kilometrów, przebiegającą m. in. przez Górki Szczukowskie, Szewce i Piekoszów. Na pętli są dwa odcinki specjalne w Jaworzni i Wincentowie. W niedzielę, uczestnicy European Enduro Championship, będą mieli do pokonania motocross w Dębskiej Woli.

Patronem medialnym imprezy jest Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution