101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezydenckie medale dla samorządowców

Data publikacji: 13.09.2018 13:46
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
13.09.2018 Kielce. Krzyże Zasługi dla osób zasłużonych w działalności społecznej i samorządowej wręczyli wojewoda Agata Wojtyszek i senator Krzysztof Słoń. Srebrne Krzyże Zasługi

13.09.2018 Kielce. Krzyże Zasługi dla osób zasłużonych w działalności społecznej i samorządowej wręczyli wojewoda Agata Wojtyszek i senator Krzysztof Słoń. Srebrne Krzyże Zasługi
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek, kielecki radny Władysław Burzawa, radna Danuta Leśniewicz z powiatu koneckiego - to trzy z dwudziestu dwóch osób odznaczonych wczoraj przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżami Zasługi. W imieniu prezydenta odznaczenia wręczyła samorządowcom wojewoda Agata Wojtyszek.

Wojewoda podkreśla, że to bardzo ważne, aby honorować tych, którzy często kosztem swoich bliskich, szczególnie aktywnie włączają się w prace na rzecz potrzebujących oraz kultywowania patriotyzmu w swoich małych ojczyznach.

- Te odznaczenia są podziękowaniem, ale także impulsem do dalszej pracy i podejmowania kolejnych działań na rzecz swojego regionu - ocenia.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń zaznacza, że przyznane dziś wyróżnienia dla świętokrzyskich samorządowców są dowodem dostrzegania ich wysiłków starań przez głowę państwa.

- To również wyraz tego, że ich prace docenia społeczeństwo. Często są to małe społeczności, dla których ci samorządowcy zasłużyli się w sposób szczególny. Wychodząc ponad przeciętność, działają dla dobra regionu - dodaje.

Kielecki radny Władysław Burzawa, nagrodzony Srebrnym Krzyżem Zasługi mówi, że to wyróżnienie jest ukoronowaniem pracy wielu osób, które włączają się w inicjowane przez niego akcje i projekty charytatywne.

- Jestem organizatorem między innymi zbiórki makulatury i elektrośmieci na cele misyjne, w które angażują się tysiące osób. Pozyskujemy materiały i środki, przekazywane najbardziej potrzebującym, dlatego zawsze, kiedy będę spoglądał na to odznaczenie, będę pamiętał, że jest ono przede wszystkim zasługą tych osób, które mi pomagają - dodaje.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek. Jako były sportowiec, wiele razy zdobywał wyróżnienia i medale, jednak odznaczenie prezydenta RP jest dla niego jednym z najważniejszych.

- Ten medal zobowiązuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy przy realizacji celów społecznych i samorządowych - dodaje.

Dariusz Kozak, przewodniczący kieleckiej rady miasta został odznaczony brązowym Krzyżem Zasługi.

- Zawsze staram się bardzo ciężko pracować na rzecz mieszkańców. To szczególne wyróżnienie, jakim jest Brązowy Krzyż Zasługi, chcę zadedykować przede wszystkim mojej żonie, i dzieciom - mówi.

 Złotym Krzyżem Zasługi została odznaczona Danuta Leśniewicz, radna rady powiatu koneckiego, aktywnie włączająca się w działalność społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych. Zdaniem radnej, medal jest uhonorowaniem jej dotychczasowej działalności. To także duże zobowiązanie i motywacja do dalszej aktywnej pracy na rzecz samorządu.

Wykaz nagrodzonych:

Złote Krzyże Zasługi:

 1. Jarosław Kopański
 2. Danuta Leśniewicz

Srebrne Krzyże Zasługi:

 1. Maria Barańska
 2. Agnieszka Buras
 3. Władysław Burzawa
 4. Joanna Główka
 5. Dorota Kruszec- Nowińska
 6. Stanisław Mazur
 7. Zbigniew Piątek
 8. Jacek Sienkiewicz

Brązowe Krzyże Zasługi:

 1. Marcin Adamczyk
 2. Paweł Faryna
 3. Zbigniew Huk
 4. Marek Juszczyk
 5. Adam Kościołek
 6. Dariusz Kozak
 7. Jerzy Kułaga
 8. Marian Materny
 9. Rafał Pałka
 10. Grzegorz Piec
 11. Paweł Wójcik
 12. Hubert Żądło
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution