101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wolontariusze z Łopuszna spotkali polityków i przedsiębiorców z pierwszych stron gazet

Data publikacji: 13.09.2018 18:04
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Od lewej: Rafał Smolarczyk; Aleksandra Woś; Ilona Szachniewicz; Adam Czerkawski; Weronika Kowalczyk; Julia Paszowska. Z tyłu: Karolina Krajewska-Brelska; Teresa Pasowska, dyrektor szkoły
Łopuszno. 13.09.2018 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Warto być aktywnym i działać jako wolontariusz. Dzięki swojemu społecznemu zaangażowaniu ośmioro uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie wzięło udział w zakończonym kilka dni temu XIII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Nowym Sączu oraz XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Weronika Kowalczyk uczennica szkoły informuje, że młodzież z Łopuszna co roku angażuje się w wiele akcji charytatywnych, między innymi w Szlachetną Paczkę.

Karolina Krajewska-Brelska, nauczycielka oraz opiekun młodych wolontariuszy mówi, że uczniowie mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych dyskusjach z ekonomistami oraz przedsiębiorcami.

- To były debaty i panele dyskusyjne, w których brali udział też ministrowie. Poza tym z niektórymi wolontariuszami odwiedziliśmy duże firmy, na przykład Fakro, czy Wiśniowskiego. Młodzi ludzie mogli zwiedzić fabrykę i zobaczyć jak działają firmy, które kiedyś zaczynały w garażu, a dziś są wiodące na rynku – mówi Karolina Krajewska-Brelska.

Dla uczniów z Łopuszna udział w obu wydarzeniach był okazją, żeby się sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności. Julia Paszowska oraz Adam Czerkawski nie ukrywają, że pobyt w Nowym Sączu i Krynicy był dla nich ogromnym wydarzeniem. Spotkali mnóstwo ważnych osób, ale też bardziej uwierzyli w swoje umiejętności, na przykład językowe.

- Z gośćmi spoza naszego kraju musieliśmy rozmawiać po angielsku. Poza tym spotkaliśmy mnóstwo VIP-ów, na przykład panią premier Beatę Szydło – mówią uczniowie z Łopuszna.

Młodzi ludzie są przekonani, że doświadczenie zdobyte w Krynicy ułatwi im w przyszłości wejście na rynek pracy.

Wolontariusze z Łopuszna na XIII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Nowym SączuFot. mat. szkoły

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution