101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rząd dofinansuje remonty dróg w powiecie buskim

Data publikacji: 13.09.2018 19:00
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Umowy na rządowe dofinansowanie remontów dróg zniszczonych w wyniku ulewnych deszczy w powiecie buskim podpisał z władzami powiatu wicewojewoda Andrzej Bętkowski. Na zdjęciu (od lewej): Maciej Gawin, pełnomocnik posła Michała Cieślaka i radny rady miejskiej w Busku-Zdroju, Stanisław Klimczak, wicestarosta buski, Jacek Sułek, dyrektor wydziału infrastruktury i rozwoju w Urzędzie Wojewódzkim, Andrzej Bętkowski, wicewojewoda świętokrzyski, Artur Polniak, skarbnik powiatu, Jerzy Kolarz, starosta buski.
Busko-Zdrój. 13.09.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Kolejne 6,5 miliona złotych na odbudowę dróg zniszczonych po ulewnych opadach deszczu trafi do powiatu buskiego. Umowy na rządowe dofinansowanie podpisał z przedstawicielami samorządu powiatu oraz gmin: Busko-Zdrój i Nowy Korczyn wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Na remont jedenastu odcinków dróg powiatowych buskie starostwo otrzymało prawie 2 miliony złotych. Dodatkowo, jak informuje Jacek Sułek, dyrektor wydziału infrastruktury i rozwoju w Urzędzie Wojewódzkim w rezerwach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji znalazły się również pieniądze na remont kolejnych trzech odcinków dróg. Przyznane dziś promesy opiewają na ponad 700 tysięcy złotych.

Starosta Jerzy Kolarz informuje, że dzięki rządowemu wsparciu wyremontowano już m. in. kilkukilometrowy odcinek drogi Świniary – Oblekoń, ponad półtorakilometrowy odcinek z Owczar do Broniny i ponad kilometrowy odcinek Gorysławice – Gacki. Starosta dodaje, że wszystkie z jedenastu drogowych inwestycji, na które podpisano umowy są już w trakcie realizacji. W tym miesiącu ratusz ogłosi przetargi na kolejne trzy inwestycje, na które udało się pozyskać dodatkowe dofinansowanie z ministerialnych rezerw. Prace budowlane mają się zakończyć do końca roku.

Wicewojewoda Andrzej Bętkowski podkreśla, że inwestowanie w przebudowę zniszczonych dróg lokalnych jest jednym z priorytetów rządu. Przypomniał, że już niebawem, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego utworzony zostanie fundusz naprawy i budowy dróg gminnych i powiatowych, w którego budżecie znajdzie się 5 miliardów złotych. Wicewojewoda dodał, że w ostatnich dwóch latach na remont dróg powiatowych rząd przeznaczył w powiecie buskim ponad 14 milionów złotych, dzięki którym do remontu przeznaczono prawie 70 kilometrów dróg.  

Wicewojewoda Andrzej Bętkowski podpisał również umowy na rządowe dofinansowanie z władzami gminy Busko-Zdrój, do której na realizację czterech inwestycji drogowych trafi ponad milion 300 tysięcy złotych. Pieniądze otrzyma również gmina Nowy Korczyn, gdzie za prawie 2,5 miliona złotych zrealizowane zostaną cztery inwestycje. Wśród nich znalazły się m.in. modernizacje ponad dwukilometrowych odcinków Sępichów – Łąki i Błotnowola – Parchocin. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution