101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kandydaci z KWW Marka Materka chcą zmienić Starachowice na lepsze

Data publikacji: 13.09.2018 19:38
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kandydaci KWW Marka Materka do Rady Powiatu
Starachowice. 13.09.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wiadukt w Starachowicach Zachodnich i zagospodarowanie budynków starego szpitala oraz byłej siedziby starostwa - to najważniejsze zadania, jakie stawiają sobie kandydaci na radnych powiatowych z Komitetu Wyborczego Wyborców Marka Materka. Przedstawiony program obejmuje 10 punktów, które mają poprawić życie mieszkańców powiatu.

Marek Materek, który kandyduje ponownie na stanowisko prezydenta miasta, z własnego komitetu wyborczego wystawia także listy do Rady Miasta i Rady Powiatu.

Jak podkreślają kandydaci, podstawową zasadą, którą chcą się kierować jest współpraca powiatu z miastem i samorządami gminnymi. Przykładem takiego działania ma być remont jazu na zalewie Lubianka.

Ewa Skiba zaznacza, że ten remont pozwoli na dalsze inwestycje turystyczne. Obecnie jego remont leży w gestii powiatu, Marek Materek deklaruje pozyskanie fundusz na ten cel od Urzędu Wojewódzkiego w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Aby tego dokonać, trzeba uregulować prawo własności do tego miejsca. Kandydaci z list KWW Marka Materka deklarują szeroką współpracę w tym zakresie i szybką realizację remontu.

Małgorzata Kołbuc-Żuchnik, kandydująca z okręgu obejmującego Starachowice, zaznacza, że ma pomysł na zagospodarowanie budynków po starym szpitalu i dawnej siedzibie starostwa powiatowego.

Jak poinformował Marek Materek, jest już po wstępnych rozmowach z potencjalnymi inwestorami, którzy są zainteresowani prowadzeniem działalności w tym miejscu. Pojawił się między innymi pomysł prowadzenia placówki medycznej z usługami opiekuńczymi. Utrudnieniem jednak może być fakt, że budynek szpitala jest wpisany na listę zabytków.

Wśród przedstawionych celów przyszli radni mówią także o remontach dróg powiatowych, wspólnej polityce turystycznej, czy kulturalnej. Wiele miejsca poświęcone jest także rozwojowi szkolnictwa zawodowego oraz podnoszeniu jakości usług w szpitalu powiatowym. Jak podkreślał Marek Materek w porównaniu do szpitali w ościennych powiatach starachowicka lecznica jest w dobrej sytuacji finansowej i jest to szansa na przyciągnięcie większej ilości pacjentów i lekarzy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution