101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przedsiębiorcy doceniają Konstytucję Biznesu

Data publikacji: 13.09.2018 21:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie z przedsiębiorcami zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
Ostrowiec Św.. 13.09.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Konstytucja Biznesu i idące za nią zmiany są tematami organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości spotkań z przedsiębiorcami. Jedno z nich odbyło się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przedstawiciele instytucji skarbowych i ZUS-u byli do dyspozycji przedsiębiorców, którzy w związku ze zmianami w przepisach, nadal mają wiele pytań i obaw.

Marcin Jabłoński, właściciel firmy Drogowiec, a także starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim przyznaje, że rząd wprowadził wiele zmian i cenne są spotkania ze specjalistami, którzy wyjaśniają wątpliwości. Podkreśla, że ważnym ułatwieniem dla niego samego jest jednolity plik kontrolny, który od początku tego roku składać muszą także małe firmy. Jak twierdzi, ograniczono działalność tzw. szarej strefy. Pojawiają się jednak kolejne nowości, których przedsiębiorcy się obawiają.

– Uważam, że bardzo dobrze, że ta konstytucja powstała, bo rzeczywiście nam pomaga i ułatwia pracę – mówi Marcin Jabłoński. Dodaje, że nowością jest „split payment”, który wywołuje kontrowersje wśród prowadzących firmy. Jest to kolejna z form uszczelnienia systemu podatkowego.  

Mirosław Pietrzyk, właściciel Centrum Kształcenia Doskonalenia Zawodowego Kierowców Kaskader pozytywnie odnosi się do pomysłu ułatwień dla przedsiębiorców. Jak mówi przedsiębiorca z 25-letnim stażem, dzięki takim spotkaniom, właściciele firm otrzymują wiedzę jeszcze przed wprowadzeniem niektórych zmian. Jak mówi, wielu założeń konstytucji dokładnie jeszcze nie zna, ale ceni ideę ułatwiania życia przedsiębiorcom.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Mirosław Sejdziński mówi, że szkolenia dla przedsiębiorców są potrzebne, ponieważ często sami nie wiedzą, jak interpretować niektóre przepisy.

– Część osób ma kłopot ze znalezieniem przepisów, zdarzają się kłopoty z interpretacją przepisów – tłumaczy naczelnik ostrowieckiej skarbówki.

Do tej pory Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zorganizowała 36 takich spotkań w Polsce. Kolejne odbędzie się 26 września w Kielcach.

Spotkanie z przedsiębiorcami zorganizowane przez Polską Agencję Rozwoju PrzedsiębiorczościOstrowiec Św.. 13.09.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution