101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – PIĄTEK [14 WRZEŚNIA]

Data publikacji: 14.09.2018 06:00
Autor: Kamil Król , Grażyna Szlęzak-Wójcik , Michał Kita , Emilia Sitarska , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Łazik marsjański
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Początek European Rover Challenge oraz finałowe rundy mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro, które od dziś rozgrywane będą na podkieleckich trasach to najważniejsza wydarzenia piątku, 14 września.

16.03.29016 Kielce. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, u których straty z powodu suszy wyniosły co najmniej 70 procent upraw.

Od dziś do 28 września w biurach powiatowych Agencji będzie można składać wnioski o wsparcie finansowe. Stawka pomocy dla poszkodowanego rolnika wynosi 1 tysiąc złotych do 1 hektara - jeśli miał ubezpieczoną przynajmniej połowę powierzchni upraw (z wyłączeniem łąk i pastwisk).

Pomoc otrzymają także rolnicy, u których tegoroczna susza lub powódź spowodowały straty w uprawach w wysokości co najmniej 30 procent i mniej niż 70 procent. [CZYTAJ WIĘCEJ]

*****

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy w enduro13.09.2018 / Fot. Rafał Szymczyk / Radio Kielce

Od dziś na podkieleckich trasach będą rozgrywane finałowe rundy mistrzostw Europy, mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w motocyklowych rajdach enduro.

Rywalizacja będzie rozpoczynać się o godzinie 9.00. W piątek zawodnicy czterokrotnie pokonają trasę długości 50 kilometrów, przebiegającą m. in. przez Górki Szczukowskie, Szewce i Piekoszów. Na pętli są dwa odcinki specjalne w Jaworzni i Wincentowie. [CZYTAJ WIĘCEJ]

****

Ćwiczenia strażackie w MójczyMójcza. 31.10.2017 / Fot. Marcin Różyc / Radio Kielce

Na terenie OSP w Koprzywnicy odbędą się ćwiczenia powiatowe służb ratowniczych, policji i straży pożarnej. Początek o godzinie 9.00.

*****

Zawody łazików marsjańskich w Podzamczu Chęcińskim (5 września 2015 r.)Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Największa impreza robotyczno-kosmiczna rozpoczyna się dziś w Starachowicach. Na terenie Muzeum Przyrody i Techniki o godzinie 10.00 początek European Rover Challenge. Na specjalnie przygotowanym polu – mars jarze, konkurować będą łaziki powstałe w ponad 40 ośrodkach akademickich na całym świecie.

*****

09.09.2018 Święty Krzyż. Uroczystości odpustowe. Msza święta. Relikwiarz drzewa Krzyża ŚwiętegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś o godzinie 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Z prośbą o wydzielenie i przekazanie cząstki relikwii przechowywanej w sanktuarium na Św. Krzyżu zwrócił się do biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. [CZYTAJ WIĘCEJ]

W Ostrowcu Świętokrzyskim może powstać jeden ze świętokrzyskich batalionów obrony terytorialnej. Władze powiatu zaoferowały wojsku działkę po byłej jednostce przy ulicy GulińskiegoOstrowiec Świętokrzyski. 21.09.2017 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dziś o godzinie 10.00 w Ostrowcu Św. przy ulicy Iłżeckiej zostanie podpisany akt notarialny zbycia na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przy ul. A. „Szarego” Hedy, czyli nieruchomości na rzecz WOT.

*****

Centrum Przygotowań do Misji ZagranicznychFot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach obchodzi 29-lecie istnienia. Z tej okazji o godzinie 10:00 odbędzie się msza święta przy kapliczce w CPdMZ, a po niej część oficjalna uroczystości.

****

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w KielcachKielce. 16.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Stowarzyszenie Czas na Kielce przekaże pieniądze uzbierane wspólnie z mieszkańcami Kielc na rzecz na zakup szczucznej nerki dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Początek o godzinie 10.00 przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym szpitala na Czarnowie.

*****

Plac Konstytucji - Urząd MiastaFot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Sali Sesyjnej Urzędzie Miasta o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie podsumowujące organizację Mistrzostw Świata Kobiet do lat 18 w Piłce Ręcznej Polska 2018, których gospodarzem było miasto Kielce.

****

Sandomierz. Rynek starego miastaFot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Na sandomierskiej starówce od godziny 15.00 rozpoczną się Senioralia. Odbędą się konkursy, pokazy i inne atrakcje dla seniorów. Imprezę zakończy konkurs.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution