101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Można już głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego [LISTA]

Data publikacji: 14.09.2018 09:44
Autor: Ewa Golińska , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 19.09.2017 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

45 projektów zakwalifikowało się do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Kielcach. W piątek rozpoczęło się głosowanie na wybrane pomysły. Jak informowaliśmy - 33 wnioski dotyczą zadań małych - do 150 tysięcy złotych, a 12 - dużych, których wartość nie przekracza 1,5 miliona złotych. Propozycje kielczan dotyczą przede wszystkim budowy oraz przebudowy boisk szkolnych i osiedlowych, a także powstania placów zabaw.

Są również inicjatywy budowy placów rekreacyjno-wypoczynkowych oraz kortu tenisowego. Wśród interesujących pomysłów znalazły się też: budowa wybiegu dla psów w okolicach Parku Baranowskiego, rozbudowa sali koncertowej w Bazie Zbożowej i adaptacja budynku przy ulicy Zamkowej 4 na potrzeby centrum organizacji pozarządowych.

Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc informuje, że rozpoczęte dziś głosowanie potrwa do 1 października. Zakwalifikowane projekty można obejrzeć na stronie internetowej urzędu miasta. Wiceprezydent dodał, że wokół inicjatywy budżetu obywatelskiego tworzy się w mieście dobra atmosfera. Kielczanie chętnie przedstawiają swoje pomysły i chętnie wybierają - ich zdaniem - najlepsze.

Tadeusz Sayor wyraził nadzieję, że uda się zliczyć wszystkie głosy do 10 października i wówczas ogłoszone będą zwycięskie pomysły. Na zadania objęte budżetem obywatelskim przewidziana jest kwota 5 milionów złotych, w tym na zadania małe - 1,5 miliona, a na duże 3,5 miliona złotych.

Głosować można na trzy sposoby: przez internet, osobiście i listownie. Każdy mieszkaniec Kielc, który najpóźniej w dniu głosowania ukończył 16 lat, będzie mógł oddać głos tylko raz, na 1 duże zadanie oraz 3 małe.

Lista zadań dopuszczonych do głosowania

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution