101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie zmiany na Barwinku. Drogowcy zamknęli Wapiennikową [MAPA]

Data publikacji: 14.09.2018 12:15 / Data aktualizacji: 15.09.2018 15:37
Autor: Monika Miller , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

28.08.2018 Kielce. Przebudowa ulic Wapiennikowej i Husarskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ulica Wapiennikowa w Kielcach od soboty została niemal całkowicie zamknięta. Zmiany w organizacji ruchu związane są z remontem tej drogi. Z ruchu wyłączony został fragment od ulicy Emilii Plater do skrzyżowania z Tarnowską.

Mieszkańcy pobliskich bloków chwalą oznakowanie, które wprost wskazuje kierunek objazdów. Nie są jednak zadowoleni z kurzu i hałasu, który powstaje w trakcie remontu.

- Początkowe prace idą robotnikom w zadowalająco szybkim tempie. Mamy nadzieję, że tak zostanie i nie będzie opóźnienia w pracach. Tu potrzebny był remont. Od dawna widoczne były koleiny i dziury - mówili mieszkańcy.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg informuje, że dla kierujących dostępne są jedynie dwa fragmenty. Pierwszy, którym można jeździć dwukierunkowo pomiędzy Emilii Plater do Ściegiennego. Z kolei drugi pomiędzy ulicą Barwinek a skrzyżowaniem z aleją Popiełuszki, ten odcinek umożliwia wyjazd z osiedla Barwinek, ruch odbywa jednokierunkowo.

Schemat organizacji ruchu w związku z remontem ulicy WapiennikowejFot. MZD

Z kolei wyjazd z osiedla Kochanowskiego możliwy jest poprzez ulicę Paska na południową jezdnię ulicy Wapiennikowej.

Dodatkowe zmiany są także na osiedlach. Południowy odcinek ul. Skalistej jest drogą ślepą. Wjazd na ten fragment ulicy możliwy jest jedynie od strony Starowapiennikowej. Z kolei na Dymińskiej na odcinku od Prendowskiej do ulicy Wojska Polskiego obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się.  

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do kwietnia 2019 roku. W związku z nimi inaczej jadą także autobusy komunikacji miejskiej. Grzegorz Witkowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego wyjaśnia, że wprowadzone zostały czasowe zmiany w trasach oraz godzinach kursowania na liniach 34, 54 i 113.

Autobusy linii nr 34 kursują ul. Ściegiennego do pętli przy ulicy Weterynaryjnej. Linia 54 jedzie od ul. Ściegiennego, ul. Husarską, Szczepaniaka, do pętli autobusowej przy al. Na Stadion.

Z kolei autobusy linii nr 113 kursują od ul. Tarnowskiej, ul. Seminaryjską, Jana Pawła II, Krakowską, al. Legionów, Husarską, Szczepaniaka i dalej wg swojej trasy. Natomiast w kierunku powrotnym trasą: od ul. Osobnej, al. Legionów do ul. Krakowskiej, Jana Pawła II, Seminaryjską, Tarnowską i dalej wg swojej trasy.

Remont ulicy Wapiennikowej ma potrwać do sierpnia przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution