101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Do kogo trafią w tym roku „Czyste serca”?

Data publikacji: 14.09.2018 13:53 / Data aktualizacji: 14.09.2018 20:39
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

29.09.2017 Kielce. Nagrody Wojewody Świętokrzyskiego "Czyste Serca".
29.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski po raz kolejny wręczy nagrody „Czyste serca”. Wyróżnienie jest hołdem dla nieżyjącego Marka Kotańskiego, założyciela ruchu czystych serc. Od lat otrzymują je osoby i instytucje, które propagują wśród dzieci i młodzieży styl życia bez uzależnień.

W piątek zebrała się kapituła konkursowa, która dokonała wyboru laureatów. Jak informuje Agata Wojtyszek, w tym roku nagrody wręczone zostaną w pięciu kategoriach. To Instytucja, Organizacja pozarządowa, Wydarzenie, Akcja, Osoba fizyczna oraz Innowacje społeczne.

- To bardzo ważne, że zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje realizują zadania wykraczające poza ich zadania statutowe. Ważne jest również to, że te działania kierowane są do osób najbardziej potrzebujących, ubogich, dzieci i starszych.

Jak zaznaczył Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wśród tegorocznych nominowanych do nagrody było wiele organizacji, które wspierają osoby niepełnosprawne.

- Coraz więcej stowarzyszeń i organizacji działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. To cieszy, bo świadczy o tym, że wśród nas są osoby empatyczne, które chcą pomagać osobom słabszym od siebie. Dlatego inicjatywy podejmowane przez te stowarzyszenia się bardzo cenne    dodaje Andrzej Michalski.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty podkreśla, że tego typu konkursy to docenienie  osób i instytucji, które na co dzień pomagają osobom potrzebującym.

- Wybór laureatów tegorocznego konkursu „Czyste serca” nie był łatwy. Chcielibyśmy nagrodzić każdego z nominowanych, bo każdy z nich zasługuje na uznanie. Musieliśmy jednak wybrać tych, którzy będą mogli się poszczycić tytułem „Czystego serca”. Zdradzę tylko, że w jednej kategorii przyznaliśmy dwie statuetki - powiedział Kazimierz Mądzik.

Laureatów tegorocznego konkursu „Czyste serca” poznamy 5 października. Wyróżnienie to przyznawane jest od 2003 roku.

Dotychczas tę honorową nagrodę otrzymali m.in. Caritas Diecezji Kieleckiej, Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych Kałków - Godów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, Alicja Piłat, założycielka Zespołu Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” oraz Polskie Radio Kielce.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution